Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Vyzkoušejte si windsurfing

17. 02 2011 | Patříte mezi ty, co milují vodu a osvěžující vítr? Dáváte přednost aktivní relaxaci? Rádi zkoušíte nové věci? Milujete nevšední zážitky? Pokud ano, jste horkým kandidátem vyzkoušet si windsurfing či jízdu na vodní hladině na prkně pomocí síly větru.

Říká se, že windsurfing je propojení čtyř živlů: vody, větru (vzduch), země (kus prkna pod nohama) a ohně (v srdci každého správného surfaře). A takové propojení je opravdu výzvou, o nové zážitky určitě nebude nouze.

Jak začít s windsurfingem?

V podstatě existují tři možnosti:

1. samostudium
2. asistence zkušenějšího surfaře
3. absolvovat školu windsurfingu.

Prvnímu způsobu nahrává fakt, že windsurfing se dá poměrně lehce naučit, jedná se o ryze technickou aktivitu. Musíte pouze vědět, kde se dá půjčit potřebné vybavení, kde hledat ideální místo k surfování (revír) a samozřejmě pozorně sledovat předpověď počasí pro zachycení správného větrného okamžiku. Samostudium je jistě nezávislé, ale bude pravděpodobně časově náročné, jak v získávání všech potřebných informací, tak v dosahování pokroku. Druhý způsob bude fungovat za předpokladu, že někoho, kdo ovládá techniku windsurfingu, znáte. Pokud ano, máte vyhráno a vaše výuka bude jistě probíhat v příjemném duchu. V případě, že ve svém okolí nemáte žádného zkušeného surfaře, nabízí se poslední možnost – využít služeb windsurfingových škol, které jsou téměř u všech větších vodních ploch. U nás to jsou Nechranice, Nové mlýny, Lipno a Rozkoš.

www.cwa.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO