Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Masopust a trhy

21. 02 2011 | Slunečné dopoledne při zahájení masopustních oslav v Modřanech vylákalo v sobotu 5. února do ulic desítky občanů. Průvod z Obchodního na Sofijské náměstí vedly dvě jezdkyně na koních a dívky v dobových kostýmech, jen pravých masopustních maškar bylo pomálu.

Příkladem šli nejen pořadatelé z Agentury Mag a šermíři ze skupiny Artus Bohemia, ale i místostarostka Prahy 12 Ing. Eva Tylová, maskovaná ve staročeské říze. Na Sofijském náměstí starosta František Adámek přivítal masopustníky z průvodu i všechny občany, kteří si přišli pochutnat na domácích českých specialitách a pobavit se na jarmark, který o žádném masopustu nemůže chybět. Letos jich přišlo opravdu hodně. Rozehřálo je nejen zubaté sluníčko, které po dlouhé době vysvitlo, ale také medovina, horký punč, voňavé klobásy, harmonikář Petr a zápasy udatných rytířů ve zbroji.

Další jarmark bude zase o Velikonocích ve druhé polovině dubna, ale pochutnávat si na zabijačkové polévce a jiných masných výrobcích ze soukromých farem, na pravých slovenských pareničkách a čerstvém sýru nebo na domácím pečivu si Praha 12 může každý čtvrtek. V tento den se stavějí stánky na Sofijském náměstí jako předzvěst opravdových farmářských trhů, kde by neměla chybět ani zelenina a jiné produkty z potravinářských farem.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO