Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Taneční škola Betty Praha

18. 01 2012 | Naše taneční škola byla založena v září roku 1990 paní Mgr. Betty Jitkou Šváchovou. V té době začínalo v prostorách mateřské školy v Modřanech "tančit" okolo dvaceti šestiletých a sedmiletých dětí. Popularita školy rychle rostla a tak byla zřízena nová oddělení předškolních a školních dětí.

Postupně se ušily kroje a kostýmy a děti se účastnily prvních tanečních přehlídek a soutěží. V roce 1996 jsme se přesunuli do základní školy Rakovského, kde byl zřízen taneční zrcadlový sál.

V současné době u nás tančí asi dvě stě tanečníků ve věku od čtyř do jedenadvaceti let. Výuka probíhá formou kurzů, ve kterých jsou děti rozděleny podle věku a podle zaměření na lidový či moderní tanec.

V kurzech moderního tance si děti osvojují základy různých tanečních technik, jako například jazzu, disca či hip-hopu. Tančí na současnou moderní hudbu i na hudbu známou ze slavných světových muzikálů.

Hlavním zaměřením školy je však český lidový tanec.V této oblasti velmi úzce spolupracujeme s manželi Rejškovými, což samo o sobě je zárukou kvality, a se známou lidovou muzikou "Jaro", která nás doprovází na vystoupeních. Naším cílem je přiblížit lidový tanec lidem a dobře reprezentovat český folklór v zahraničí. Proto se snažíme stavět atraktivní, energické choreografie plné efektních zvedaček a jiných technicky náročných prvků.

http://www.bettydance.com
 

Diskuse

Čtěte více

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO