Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

MERLIN - Společnost ochrany dravců a sov

17. 09 2010 | Společnost ochrany dravců a sov je soukromá záchranná stanice specializovaná na dravé ptáky a sovy registrovaná jako občanské sdružení a zároveň ZO ČSOP. To je tvořeno skupinou sokolníku, kterým není osud našich dravců a sov lhostejný.

Společnost ochrany dravců a sov je soukromá záchranná stanice specializovaná na dravé ptáky a sovy registrovaná jako občanské sdružení a zároveň ZO ČSOP. To je tvořeno skupinou sokolníku, kterým není osud našich dravců a sov lhostejný.

Naší prací je péče o fyzicky postižené jedince, mláďata nalezená v přírodě a jejich opětovné navrácení zpět do přírody. Naší stanicí projde ročně kolem 30 - 50ti ptáku. O všechny musí být náležitě postaráno a pokud je to možné, snažíme se, aby se co nejrychleji vrátili do svého přirozeného prostředí.

Naše společnost se zabývá i chovem těchto vzácných a ohrožených živočichů a naši členové stáli u zrodu prvních záchranných programů dravců, které začínali v 80.letech. Největším úspěchem je vypuštění sokolí samice, která zahnízdila v Praze na Staroměstském náměstí a jednalo se o první zahnízdění svého druhu ve městě střední Evropy. Naše společnost se také zabývá záchranným chovem jestřába lesního, výra velkého, jelikož jsou nemilosrdně likvidováni bezohlednými lovci a holubáři.

http://dravci-sovy.hyperlink.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO