Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Všechny barvy Nepálu

24. 02 2011 | Výstava probíhající pod záštitou honorárního konzula Nepálu v ČR Ing. Rajendry Shresthy je součástí stejnojmenného dobročinného projektu, který si klade za cíl podporovat vzdělání dětí v chudých regionech nepálských hor.

Konkrétním smyslem projektu je shromáždění dostatečných finančních prostředků pro budování nových základních škol v zaostalých oblastech, protože lepší dostupnost vzdělání je nadějí místní dětí na lepší život a zároveň jejich prvním krokem ke svobodné volbě.

Koordinátorem projektu a pořadatelem výstavy je Jan Žalud, který ve spolupráci se svými přáteli a občanským sdružením Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s. vybral více než 60 fotografií z Nepálu od šesti autorů (Zuzana Jeriová, Lukáš Kolísko, Marek Matuštík, Jan Pradáč, Jaroslav Volšický a Jan Žalud). Všichni autoři se rozhodli věnovat veškerý výtěžek z prodeje svých fotografií ve prospěch projektu Všechny barvy Nepálu.

Tento projekt je pokračováním mnohaleté pomoci českých lidí Nepálu. Navazuje na činnost sdružení Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s., která pomohla od roku 2004 postavit základní školy v Čétaná, Taši Bal, Kalika Malika, Tamakhání, Čourikhóla a Khandadéví. Letos na jaře bude položen základní kámen nové základní školy v Čarpa. Toto vše je možné pouze díky dobročinnosti lidí v České republice a jejich ochotě pomoci i tak vzdálené zemi, jakou je Nepál. Aktuální informace o způsobech pomoci a o dalších aktivitách sdružení najdete na adrese www.namastenepal.cz.

Pokud byste také měli zájem podpořit tento projekt, můžete hned několika způsoby:
- zakoupením vybrané fotografie přímo na místě
- objednáním fotografie on-line na stránkách projektu http://www.vsechnybarvynepalu.cz/
- zakoupením v Nepálu vyrobeného výrobku v nepálském obchůdku
Podpořit projekt Všechny barvy Nepálu můžete také konkrétním finančním darem.

Vernisáž prodejní výstavy fotografií z Nepálu proběhne dne 21.3.2011 od 19 hodin ve školícím a kulturním centru InGarden společnosti SHOCK, s.r.o. na adrese Nad Primaskou 45, Praha 10 - Strašnice. Firma SHOCK se zabývá event managementem, konferencemi a organizací i pořádáním školení. Provozuje školicí a vzdělávací centrum InGarden (www.ingarden.cz), kde jsou jednací sály vhodné k jednorázovému i dlouhodobému pronájmu. V něm jako doplňkovou aktivitu pořádá kulturní akce a výstavy.

Během vernisáže promluví o projektu Vzdělání pro Nepál předseda občanského sdružení Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s. RNDr. Tomáš Beránek, CSc. a o projektu podpory vzdělání nepálských dětí Akka Lama, prezident nepálské nadace Development of Children and Women Center (DCWC). Kromě krátkého filmu Davida Svárovského o životě horského průvodce v Himálaji návštěvníky čeká i autentické občerstvení připravené v indické a nepálské restauraci ÖM.

Výstava bude na výše uvedené adrese v Praze 10 přístupná od 22.3. do 22.4.2011, otevřeno pondělí - pátek 9,00 - 17,00 hodin. V příštích měsících se pak výstava přesune do Mladé Boleslavi, Hrádku nad Nisou, Šumperku, Plzně, Ostravy a dalších měst.

http://www.vsechnybarvynepalu.cz/

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO