Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

U Malého Glena

11. 03 2011 | JAZZ & BLUES CLUB je místo pro každodenní koncerty. U Malého Glena je již 15 LET (od roku 1995), díky své neformální uvolněné atmosféře a zejména kvalitním hudebním produkcím, považován za jeden z nejdůležitějších jazz & blues klubů ve městě, a to nejen našimi hosty, místními a zahraničnimi špičkovými jazzovými a bluesovými hudebníky či posluchači tohoto hudebního žánru, ale i prestižními mezinárodními médii – The New York Times, Observer... či turistickými průvodci – Time Out Prague, Let´s Go Europe...

Pondělky jsou ve znamení blues a již 15 let jim vévodí charismatický zpěvák a kytarista Stan the Man a jeho Bohemian Blues Band. Tato kapela u nás odehrála již více než 800 koncertů a její pondělní angažmá je bezkonkurečně nejdéle trvajícím pravidelným bluesovým koncertem v Praze!   Podle názoru The New York Times "...the real Thing!". 

V úterky můžete slyšet jednu z kapel Romana Pokorného – Blues Box Heroes nebo Fusion/jazz trio (Zlatý Anděl, Cena karla Velebného...).

Středám vládne podmanivý britský zpěvak, kytarista a skladatel Jamie Marshall – podle názoru časopisu Blues Matter „záležitost hodná arény ve Wembley!“.

Čtvrtky, pátky a soboty jsou věnovány tomu nejlepšímu co česká jazzová scéna nabízí. Straigh-ahead jazz, modern jazz, Be Bop, acid jazz, funk, ale vždy v podání nejžhavějších hráčů ve městě! Mnohé z hráčů jste U Malého Glena měli šanci slyšet ještě před tím, než si vybudovali jméno, prestiž a mnohdy mezinárodní reputaci – David Dorůžka, Robert Balzar, Karel Růžička Jr., Ondřej Štveráček, NajPonk, Ondřej Pivec, Matěj Benko, Josef Fečo, Standa Mácha, Rost'a Fraš, Jan Kořínek.

Příležitostně zveme i zahraniční hosty, jakými v minulosti byli např. Osian Roberts, Alberto Marsico, Steve Clarke, Christian Rover, Peter Guidi, Piotr Baron, Eb Davis, Neal Sugarman. Bylo pro nás velkou ctí uvítat jména jako James Zollar, Sharon Jones, Randy Napoleon, či mezinárodní hvězdy jazzu, např. Brad Mehldau, Jeff Ballard, Freddy Cole a mnnohé další, kteří ocenili skvělou úroveň místních hudebníků tím, že si s nimi neformálně zajamovali.

Hrajete na hudební nástroj a máte rádi jazz a blues? Pokud se na to cítíte, vezměte si nástroj a přijdte si zajamovat!

Jako jediný klub v Praze pořádáme každou neděli večer* Jam sessions! Poslední neděle v měsící je pak pravidelně věnována pouze blues (uvádí chicagský bluesman Rene Trossman). Úroveň je velice dobrá, takže se nezapomeňte zapsat na seznam hráčů, dohodněte si podrobnosti na místě a s chutí do toho!

Koncerty začínají ve 21.30 a trvají do 0.30 nebo déle.

http://malyglen.cz/cz
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO