Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Zveme na Modřanský advent

9. 11 2011 | V týdnu po první adventní neděli se u pošty na Sofijském náměstí rozsvítí vánoční strom Prahy 12. Městská část zve na adventní slavnost ve středu 30. listopadu malé i velké občany.

Modřanský advent otevře kulturní program, tentokrát z pódia pod parkovištěm u nákupního centra Billa. Orientační časový harmonogram:
 
16.00 Modřanským adventem bude provázet moderátor Jan Musil. Do povědomí veřejnosti se zapsal pořady Áčko, Sauna a nově jako moderátor Dobrého rána s ČT1. S Prahou 12 Jan Musil spolupracuje již dlouhodobě, moderuje především charitativní akce a festival AntiFETfest.
 
16.05 Dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Adolfa Voborského pod vedením Mgr. Pavla Poláška. Sbormistr založil před asi třemi roky dva pěvecké soubory, s nimiž zkouší v krásném prostředí velkého koncertního sálu v Botevově ul. V nejmladším zpívají děti ve věku 5 až 7 let a postupně přecházejí do velkého sboru. Se zpěváčky pracují tři pedagogové: sbormistr Pavel Polášek, hlasová poradkyně Ivana Hybešová a korepetitor Vratislav Jambor. Kromě školních koncertů děti vystupují i na Vánočním zpívání na Staroměstském náměstí. Na zahájení Modřanského adventu přednese velký sbor vánoční pásmo a malý sbor za klávesového doprovodu Vratislava Jambora zazpívá tři české koledy.
 
16.20 Folklorní soubor Modřenec pod vedením Mgr. Evy Špačkové. Dětská lidová muzika Modřenec pravidelně vystupuje při nejrůznějších příležitostech spjatých s lidovými tradicemi v Praze a okolí. Na adventní vystoupení v Modřanech sbormistryně s dvacítkou dětí nacvičila program Já jsem malý řemesníček s výletem mezi kováře, pekaře, kuchaře či rybáře z 19. století.
 
16.40 Soubor zobcových fléten pod vedením Blanky Vysloužilové Přes dvacet flétnistů ze čtyř souborů Vivat Flauto ve věku 5 až 52 let zahraje Vánoční hudbu od Jiřího Laburdy, Intrádu od Johanna Groha a vzpomínku na léto - Mravenci ve tvých spodkách - od Alana Davise. Jako bonus k pódiovému vystoupení velkého souboru potěší obecenstvo v nákupní pasáži Sofie nejmladší hráči na flétničky Flauto Vispo. Budou tam koncertovat již od 15.30 hod.
 
17.00 Krátký pozdrav starosty Prahy 12 Františka Adámka a rozsvícení vánočního stromu městské části.
 
17.05 Pěvecký soubor Sluníčko ze ZŠ profesora Švejcara pod vedením Mgr. Zuzany Radové v patnáctiminutovém bloku uzavře program Modřanského adventu pásmem českých koled a vánočním repertoárem.
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO