Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Začala stavba nové hasičské stanice

15. 08 2011 | Nová hasičská stanice vyroste v Modřanech v ulici Generála Šišky na pozemku mezi zastávkami Observatoř Libuš a Levského. Bude zajišťovat bezpečnostní standard zhruba 80 tisícům obyvatel bydlících v okolí. Slavnostního zahájení stavby se 11. srpna zúčastnily významné osobnosti z řad samotných hasičů, zdravotních záchranářů, i zástupci městské části Praha 12 v čele se starostou Františkem Adámkem.

Podle ředitele Hasičského záchranného sboru (dále HZS) hl. m. Prahy plk. Dalibora Gosmana se výrazně sníží dojezdové časy hasičských jednotek na sídliště Kamýk, Lhotka, Modřany, Libuš, Písnice, Cholupice, Komořany, Hodkovičky, Točná a částečně i Braník. „V případě potřeby bude zasahovat jako posilová jednotka na celém území hlavního města. Nesmíme zapomenout ani na výstavbu nového silničního okruhu kolem Prahy. Vždyť asi 70 % našich zásahů jsou technického rázu, v nichž je zahrnuta i pomoc při dopravních nehodách,“ dále uvedl.

Starosta Prahy 12 František Adámek také poděkoval HZS hl. m. Prahy, že si k realizaci tohoto objektu vybral naši městskou část. „Věřím ve skvělou spolupráci mezi námi a vámi, tak jako máme výborné vztahy s dobrovolnými hasiči v Cholupicích,“ konstatoval.

Hasičská stanice je navržena jako dva vzájemně propojené objekty obdélníkového tvaru svírající mezi sebou pravý úhel tak, aby byl pozemek využitý v západní a jižní části. Mimo jiné tam bude mobilně umístěn i pracovní prostor pro krizový štáb HZS hl. m. Prahy a záložní prostor pro krizový štáb hl. m. Prahy. Ve druhé části objektu bude krajské operační a informační středisko a telefonické centrum tísňového volání 112 se zázemím a s technologiemi potřebnými pro tento provoz.

Předpokládaný termín dokončení je stanoven na červenec 2013.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO