WORLD OF BEAUTY & SPA - 7. A 8. ZÁŘÍ 2012

Mezinárodní veletrh kosmetiky WORLD OF BEAUTY & SPA se stal bezesporu nejprestižnější veletržní událostí  oborů zaměřených na krásu těla i duše. Účast na něm je výzvou pro všechny, kteří chtějí vidět ale i třeba na vlastní kůži zkusit novinky ze světa i z tuzemska. 

Pomohou jim v tom známé tváře - naši nejlepší vizážisté, kadeřníci, školené kosmetičky, nehtové dizajnerky, pedikéři, módní návrháři, odborníci nabízející přístroje a na formování postavy, fyzioterapeuté, maséři, odborníci na relaxaci a alternativní metody diagnostiky a preventivní péče. Velká část veletrhu je věnována biokosmetice, aromaterapii a přírodní péči.

KOSMETICKÉ ZNAČKY NA VELETRHU
Na veletrhu bude k vidění řada známých značek – nových i tradičních, návštěvníci dostanou možnost prohlédnout si u té „své“  firmy novinky, seznámit se také s ostatními, a třeba si i najít nějaký zajímavý produkt, kterým potěší své klienty i sami sebe. Příchozí přivítají např. značky Gernétic, Biologiqe Rechérche, Artdeco, Wimpernwelle, Emporio Lashes, Vizart, Sorisa, Skeyndor, Mezosystem, Coccon, Coneta, Thalaspa, Anarte, NILO, NaturaHouse, Dialab, Thalac, Afrodita, Payot, Macon, Arabesque, Ryor, For Life, Hylunia, Lashem, Jean Klébert, Syncare plus, Cannabis, Torf Ziegler, dvě desítky firem z oblasti žádané biokosmetiky a přírodní péče (Atok, Nobilis, Saloos, Yasmina, Hanna Maria….), z nichž je řada na veletrhu poprvé, také firmy nabízející slušivé oblečení pro kosmetičky z tuzemska i zahraničí, a řada dalších.
 
KOSMETICKÁ A ANTI-AGING PÉČE – UNIE KOSMETIČEK
Ty nejlepší ukázky péče leaderů kosmetického oboru na stáncích budou doplněny programem  v malé hale v průběhu dvoudenního FESTIVAL OF BEAUTY pořádaného Unií kosmetiček. V programu FESTIVAL OF BEAUTY se představí značky Payot Paris, Matis Paris, Laboratoires Filorga Paris, SynCare, Artdeco, Janssen Cosmeceutical, Biodroga, Gernétic, Xtreme lashes, ATOK, Eko – Vuk, EstMedic, KP Medical a další přední kosmetické značky. 
 
VYBAVENÍ PRACOVIŠŤ
Za shlédnutí stojí  jistě špičkový kadeřnický nábytek Maletti, luxusní vybavení pro kosmetická, wellness a spa studia NILO, stejně tak jako nabídka chytrého počítačového řešení pro řízení kosmetických  salonů a mnoho dalšího.
 
TRENDY V LÍČENÍ, ÚČESECH, ODÍVÁNÍ-  LOOK 2012/2013
Návštěvníci jdoucí s trendy v líčení a stylingu si nenechají ujít trendy značek Estée Lauder v podání Pavla Bauera,  Artdeco v podání Štěpánky Podroužkové, nebo např. současný „porcelánový“ trend Look Dita von Teese, revoluci v líčení  „stage air make-up“ by BSPRO.cz, trendy značky  Arabesque a další. A  pro slavnostní příležitosti se nechají inspirovat šarmem  tanečního parketu ztvárněný sedmi českými a dvěma zahraničními  účastníky Mistrovství v make-upu, či Benátskou nocí nalíčenou Štěpánkou Podroužkovou. Pavel Bauer překvapí kreativním tématem dalšího ročníku soutěže CREATIVE IMAGE TEAM 2013.
 
Jak čarovat s kadeřnickými nůžkami ukážou nejlepší kadeřníci v INSPIRACI 2013,  soutěž doplní samostatná kadeřnická vystoupení Honzy Hlaváčka a jeho týmu, show Romany Topinkové,  k Afro-účesům se vrátí Martha Ronke Ayrorinde. Návštěvníci dostanou možnost zkusit nový účes v počítačové simulaci, nechat si vytisknout foto pro inspiraci a ti odvážnější hned „na místě“ zhotovit účes rukama šikovných kadeřníků.
 
Přehlídku trendů završí módní show značek Lee, Wrangler, módní show Českých modelek, přehlídky prestižních škol SOŠ  Havířov-Prostřední Suchá a SPŠO v Praze 7, juniorské modely Národní komory módy a Fashion Rally international. Z Anglie navštíví veletrh CATWALK SHOW – netradiční prezentace „PO ANGLICKU POJATÝCH“ oděvů pro kosmetičky, kadeřnice, maséry a další pracovníky v oborech krásy.
 
A ze zkrášlování není možno vynechat nové trendy v nehtovém dizajnu a zdobení nehtů, které přináší desítky vystavujících firem, setkáte se s ukázkami i možností vyzkoušet  třeba jen na jednom nehtu to, k čemu jsme dosud neměli odvahu nebo čas.
 
SOUTĚŽE
Pro soutěživé jedince i jejich fanoušky jsme opět připravili škálu soutěží v oborech:
Make-up-Česká mistrovská soutěž se zahraniční účastí na téma Šarm tanečního parketu
Nail Design – Česká a mezinárodní mistrovská soutěž, postup na prestižní soutěž v Düsseldorfu
Péče o nohy – Podologická soutěž pod záštitou České podiatrické společnosti
Kadeřnícký svět –INSPIRACE 2013 – finalisté „life“ na podiu soutěží o stotisíc korun
Soutěž BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD o ocenění „“high quality product“
Vyhlášení Maséra roku 2012 a témat Creative Image Team, Fotomakeup  a Prodlužování řas 2013
 
RELAXACE, REGENERACE, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL
Prevence zdraví těla i ducha je oborem, kdy by každý pro sebe měl něco udělat. Již zdaleka jsme překročili omezení na „zdravé“ potraviny či výživové doplňky“, pyramida nadstavby je vytvořena spojením  našeho myšlení se smysly, pocity a náladami, které můžeme příznivě ovlivňovat, a zpětně přes ně ovlivňovat svoji celkovou duševní a tělesnou harmonii a rovnováhu. Vystavovatelé připravili škálu nabídek a poradenství v oblasti relaxačních, regeneračních či detoxikačních masáží, aromaterapie, používání éterických olejů a dalších čistě přírodních prostředků, stejně tak např. sestavování jídelníčku pro jednotlivé typy, cvičení při problémech s pohybovým aparátem, plavání a vodní aktivity, zdravé opalování – to vše také pro naše juniory. 
 
Jako červená niť  prochází  veletrhem aktuální nabídka výuky v zúčastněných oborech, nesčetné možnosti studia, školení či rekvalifikací pro práci v oborech zkrášlovacích a relaxačních služeb, které jsou stále více žádané a mají velkou budoucnost.
 
VSTUPNÉ NA VELETRH KČ 130,- , DENNĚ 10.00 – 18.00
 
Doporučujeme návštěvu současně probíhajícího veletrhu MINERÁLY A DRAHÉ KAMENY (pořádá společnost PROGRESS PARTNERS), kde se prezentují v různých formách – jako doplňky k oděvům či do bytu (feng-shui) či např. jako možnost investic.  Další možnosti investování a nákupů nabízejí v PVA souběžné veletrhy Investor a Sběratel.