Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Vzdělávání rodičů v oblasti výuky cizího jazyka v raném věku

22. 02 2011 | Rodiče dnes s daleko větší naléhavostí, než tomu bylo dříve, řeší otázku, kdy a jak začít s výukou cizích jazyků u vlastních dětí. Část jich považuje za optimální řešení výuku cizího jazyka od 3. ročníku základní školy, tak jak ji stanoví Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání.

Stále více rodičů ovšem hledá pro své děti příležitosti, které jim umožní začít s jazykem mnohem dříve. Výhodu spatřují ve využití přirozeného potenciálu dítěte v batolecím a předškolním věku, který je charakteristický snadnou nápodobou a chutí si vše vyzkoušet. Od časného začátku si pak slibují lepší zvládnutí cizího jazyka, zejména pak výslovnosti.

Základní škola a mateřská škola Angel v Praze 12 nabízí rodičům, kteří mají zájem podpořit proces osvojování cizího jazyka svého dítěte ve věku 2 – 5 let, účast na zajímavém mezinárodním projektu Vzdělávání rodičů v oblasti výuky cizího jazyka v raném věku. Rodiče se od září 2011 budou moci zúčastnit kurzů cizího jazyka, vývojové psychologie a metodiky výuky cizího jazyka v raném věku. V rámci projektu dále rodičům škola nabídne přístup do knihovničky s podpůrnými materiály, hlídání dětí s komunikací v cizím jazyce, tematicky zaměřená setkání rodičů a dětí – tzv. jazykové laboratoře, individuální setkání s „koučem“ a další druhy podpory.

Projekt podpořila Evropská komise v rámci Programu celoživotního učení, Průřezového programu, Klíčové aktivity 2 – Jazyky. Byl schválen pro období listopad 2010 až říjen 2013. Základní škola a mateřská škola Angel v Praze 12 je koordinátorskou institucí projektu, partnerskými zeměmi jsou Německo, Itálie, Slovensko a Belgie. Program je centralizovaný, takže schvalovací proces probíhá pro všechny zúčastněné země v Bruselu. Projekt Vzdělávání rodičů v rámci tohoto programu obstál jako jediný za Českou republiku. Z celkového počtu 89 žádostí Evropská komise podpořila 24 projektů.

Zájemci, kteří se chtějí do projektu zapojit, mohou kontaktovat koordinátorku projektu Mgr. Marii Horčičkovou – horcickova@zsangel.cz. Více informací najdete na webové stránce http://www.ptvell.eu/.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO