Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Vyšší pokuty pro černé pasažéry pražské MHD

31. 08 2011 | V pražské městské hromadné dopravě se od září zvýší pokuty za jízdu bez platné jízdenky. Pokuty podraží o 50 respektive 100 korun. Nyní se za jízdu načerno platí 700 korun, pokud cestující pokutu uhradí na místě či do 15 dnů. Nově to bude 800 korun.

Pokud cestující uhradí pokutu později, po 15 dnech, zaplatí 1000 korun, dosud to bylo 950 korun. O změnách informoval mluvčí organizace Ropid Filip Drápal. Společnost v Praze organizuje hromadnou dopravu.

Pokud ani poté dotyčný sankci neuhradí, může se pokuta vyšplhat výš. Dopravní podnik pohledávky po čase postupuje dál firmě Tessile Ditta, která pak žádá i náklady spojené s vymáháním. Pokutu lze poté zaplatit pouze u této společnosti. Lidé u ní dostanou také informace, kolik výše pokuty aktuálně činí.

Sankce se nemění pro cestující, kteří sice platnou jízdenku či předplacenou kartu mají, ale jen si ji například zapomněli doma. Pak zaplatí stejně jako nyní 50 korun. Musí však zpětně dopravnímu podniku prokázat, že platný doklad na ten den opravdu měli. Musí tak absolvovat cestu do centrály firmy v centru Prahy.

Nemění se ani pokuty za nezaplacení jízdenky za psa, zavazadlo nebo za porušení přepravních podmínek.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO