Výluka od pondělí sníží počet vlaků na trati Praha-Beroun

Od pondělí bude na dva týdny kvůli výluce omezen provoz na železniční trati z Prahy do Berouna, pojede tam méně vlaků. V Praze-Bubenči nebudou od 15. do 28. srpna po část dne, vždy mezi 09:10 až 14:15, vlaky stavět, místo toho budou z Roztok do Bubenče a zpět jezdit náhradní autobusy. ČTK o tom informoval Ondřej Kubala z organizace Ropid, která organizuje městskou hromadnou dopravu v Praze a jejím okolí.

V pondělí 18. srpna začne podle Kubaly velká dvoutýdenní výluka na hlavní trati z Prahy do Berouna, která ovlivní vlaky na tratích Praha-Beroun, Praha-Rudná u Prahy-Beroun a soupravy jedoucí v úseku Zadní Třebaň-Lochovice. Mezi Radotínem a Dobřichovicemi budou vlaky jezdit pouze po jedné koleji, a po trati tak projede méně vlaků.
 
Pokud jde o trať z Prahy do Berouna (linka S7), mezi Radotínem a Berounem pojedou vlaky pouze jednou za hodinu, výjimkou bude ranní špička z Berouna směrem do Prahy a odpolední špička z Prahy do Berouna, kdy pojedou vlaky v uvedeném směru každých 30 minut. Ostatní osobní vlaky, které zde normálně jezdí, skončí už v Radotíně. O víkendu pojedou vlaky z hlavního města do Berouna jen jednou za hodinu. Aby dokázaly odvézt všechny cestující, nasadí na ně České dráhy tři spojené soupravy CityElefant.
 
Pro trať ze Zadní Třebaně do Lochovic (linka S76) bude výluka znamenat to, že u některých vlaků se posunou odjezdy ze Zadní Třebaně i z Lochovic. Stane se tak proto, aby zůstala v Zadní Třebani zachována návaznost na vlakové spoje do Prahy a z Prahy, které jedou kvůli výluce na hlavní trati často v jiných než obvyklých časech.
 
Na trati z Prahy do Rudné u Prahy a Berouna (linka S6) se výluka projeví tak, že tři osobní vlaky v každém směru tam budou v pracovní dny nahrazeny odkloněnými rychlíky z hlavní tratě Praha-Beroun. Rychlíky jedoucí místo osobního vlaku ale nebudou zastavovat na všech zastávkách jako osobní vlak. Zpravidla zastaví pouze v Nučicích, Rudné u Prahy a Zbuzanech.
 
zdroj: ČTK