Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Voda ze střechy Evropy pokračuje dál

1. 06 2011 | Letošní suché jaro jakoby nám dávalo na vědomí, že voda stále zůstává vzácným, životodárným zdrojem. V návaznosti na předchozí symbolickou akci „Voda ze střechy Evropy - Eurorando 2011 – Cholupický potok“, která má vodu jako průvodní téma a při níž byl 5. května odebrán vzorek vody z Cholupického potoka, se konalo další společné setkání příznivců.

Pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Mgr. Ivana Kabického jej opět pořádal Klub českých turistů (KČT).  Místem setkání nazvaném „Kde se snoubí Berounka s Vltavou“ byla městská část na opačném břehu Vltavy, Radotín. Sraz příznivců proběhl v sobotu 28. května a KČT zorganizoval k místu setkání několik tras pro pěší turisty, cyklisty i vodáky.

V Radotíně za účasti místostarostky Ing. Evy Tylové došlo ke slití vzorků vody z povodí Vltavy a Berounky, z Plzeňského kraje, Středočeského kraje a kraje Praha. Hromadný vzorek bude později slit do jednoho celorepublikového. Tato akce proběhne dne 9. července v Děčíně. A poté se při závěrečném ceremoniálu Euroranda 2011 slijí vody z celé Evropy do Lví kašny v Alhambře, ve Španělsku.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO