Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Voda ze střechy Evropy "Komořanský potok"

9. 05 2011 | V pozdně odpoledních hodinách čtvrtka 5.5. se konal podvečerní pochod Prahou "Voda ze střechy Evropy – Eurorando 2011 – Komořanský potok“. Akci pořádal oblastní odbor Klubu českých turistů (KČT) Trilobit Barrandov pod záštitou starosty městské části Prahy 12 Františka Adámka.

Asi 400 účastníků, mladých na těle i na duchu, vyrazilo krátce po čtvrté hodině ze zastávky Na Beránku na zhruba osmikilometrový pochod přes Cholupice, Točnou a údolím Komořanského potoka.

Tématem Euroranda je voda, jako vzácná, životodárná tekutina. V 18:00 hod. byl odebrán vzorek vody z Komořanského potoka za přítomnosti místostarostky městské části Prahy 12 Evy Tylové, v jejíž kompetenci je životní prostředí. Klub českých turistů později odebraný vzorek vody ze střechy Evropy spolu s dalšími symbolicky doveze do kašny ve španělské Granadě.

K odebrání vody z potoka došlo poblíž Komořanské ulice. V oblasti se momentálně buduje splašková kanalizace, takže snad příště bude nabraná voda ještě čistší.  Účastníci zhodnotili celou akci jako velmi podařenou, ke zvolené trase  krásnou přírodou a ušlechtilému cíli přálo i pěkné počasí.

Více o celoevropském setkání turistů Eurando si můžete přečíst http://www.klubturistu.cz/eurorando

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO