Vítězem soutěže MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA

Soutěž MasterCard Obchodník roku 2013 vyhrál švédský nábytkářský řetězec Ikea. Firma byla zároveň oceněna v rámci oborových kategorií jako Obchodník pro domácnost 2013. Cenu veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS zprávy, nejvíc hlasů získal Lidl. 

Celkový vítěz i vítězové v jednotlivých sortimentních kategoriích byli určeni na základě výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společnosti Incoma GfK na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky. 
    
Lidlu první místo v ceně veřejnosti zajistilo 22.354 hlasů, na druhém místě se umístila Ikea s 10.528 hlasy a na třetím místě je drogerie dm markt se 7334 hlasy. Celkem lidé mezi obchodníky rozdělili 153.973 hlasů. 
    
Vedle hlavní kategorie byli na základě průzkumu vybráni i vítězové devíti oborových kategorií. Cenu Obchodník s potravinami roku 2013 vyhrál Kaufland. Obchodníkem s oděvy roku 2013 se stejně jako loni stala společnost Sportisimo. Ocenění Internetový obchodník roku obhájil e-shop Alza.cz. Kategorii Obchodník s elektrotechnikou roku 2013 vyhrál Electro World. 
    
Vítězové jednotlivých kategorií byli vyhlášeni dnes večer na Retail Summitu v pražském Clarion Congress Hotelu.
 
zdroj: ČTK