VE VYSOČANECH VYROSTE NOVÝ REZIDENČNÍ PROJEKT DUO ROKYTKA

Společnost CRESCON právě spustila prodej bytů v nízkoenergetickém projektu Duo Rokytka, který již obdržel pravomocné územní rozhodnutí. V klidné lokalitě Prahy 9 postaví dva domy s celkem 47 komfortními bytovými jednotkami, které doplní nebytový prostor v každém z objektů. Developer plánuje zahájit jejich výstavbu v 1. čtvrtletí 2018. Kolaudace by měla proběhnout ke konci roku 2019.   

„Bytové domy projektu Duo Rokytka vyrostou nedaleko říčky Rokytky ve Vysočanech. Celá čtvrť prochází v posledních letech dynamickým rozvojem, kdy se původní průmyslová oblast mění v oblíbenou rezidenční lokalitu. Díky blízkým stanicím metra má totiž výborné napojení na centrum města a navíc se zde nachází kompletní občanská vybavenost od škol po obchody. Pokud na podobně atraktivním místě vzniká projekt jako Duo Rokytka s komfortními a kvalitními byty, které mají dobře promyšlené a funkční dispozice, bývá o ně zpravidla velký zájem. Pražský realitní trh totiž stále hladoví po novém bydlení,“ komentuje Jan Jerie, ředitel společnosti CRESCON. 

Komfortní bydlení pro singles i velkou rodinu
Energeticky úsporný projekt Duo Rokytka, jehož architektonický koncept navrhla projekční kancelář Obermeyer Helika, budou tvořit dva devítipodlažní domy se samostatným vchodem, schodištěm a výtahem. Každou ze 47 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech 26 m2 až 131 m2 doplní prostorný balkon nebo terasa. Jejich slunné interiéry budou navíc disponovat moderními technologiemi, které zajistí nízkou energetickou náročnost jednotlivých bytů, a kvalitními standardy základního vybavení. „Návrh projektu však zahrnuje rovněž dva nebytové prostory v přízemí obou domů a 77 parkovacích míst – celkem 60 v podzemních podlažích obou objektů a 17 venkovních parkovacích stání,“ dodává Jan Jerie.

Bohatá občanská vybavenost na dosah
Duo Rokytka vyroste v blízkosti říčky Rokytky, v lokalitě s výbornou dopravní dostupností do centra města. V docházkové vzdálenosti se nachází stanice metra B – Českomoravská a Vysočanská – i autobusová a tramvajová zastávka. Kromě bohaté občanské vybavenosti, která zahrnuje např. nákupní centra (Galerie Harfa, Fénix), restaurace, školy nebo polikliniku, nabízí tato oblast široké možnosti pro aktivní trávení volného času, případně příležitosti k návštěvě řady kulturních institucí. Budoucí rezidenti mohou navštívit park Podviní, několik hřišť a O2 arenu nebo se projet po cyklostezce vedoucí okolo Rokytky.