Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Ve sběrném dvoře probíhají změny

6. 05 2011 | Na základě podnětů mnohých občanů městská část Praha 12 zajistila organizační změny při přijímání komunálních odpadů, aby ve sběrném dvoře nedocházelo k vytváření čekacích front a aby občané vozící odpad zbytečně nečekali.

V průběhu prvního čtvrtletí letošního roku pověřila Správu bytových objektů Praha, která je provozovatelem sběrného dvora v ulici Generála Šišky, aby se na tyto komplikace zaměřila a vyřešila je. V důsledku toho má nyní obsluha dvoru za povinnost pomáhat s vykládkou odpadu, čímž se celý proces urychluje a zamezuje se frontám. Obsluha dvoru také aktivněji organizuje pohyb vozů po dvoře, aby bylo možné vykládat z většího počtu aut najednou.

Dále byla při vjezdu do areálu sběrného dvora nainstalována závora, jíž obsluha řídí počet vjíždějících aut. Po kontrole odpadů na ložné ploše vozidla a po předložení dokladu o trvalém bydlišti na území hl. m. Prahy, na základě kterého mohou občané hl. m. Prahy odkládat své komunální odpady zdarma, ukáže obsluha klientovi, do jakého velkoobjemového kontejneru může svůj odpad odložit.

Městská část také požadovala, aby všechny odpady, které přiváží podnikatelské subjekty, byly řádně zváženy a zaevidovány. Za vážení se platí poplatek 70 Kč majiteli váhy, společnosti ASA. Za některé odpady (jedná se právě o odpady od podnikatelů nebo např. o nadlimitní množství stavební suti od občanů) se platí a tato cena se dříve určovala odhadem jejich objemu. Nyní je cena stanovena na základě jejich skutečné hmotnosti na váze.

Byl rozšířen seznam odpadů, které sběrný dvůr přijímá odděleně, např. o hliník.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO