Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Včera byl rozsvícen vánoční strom v Modřanech

1. 12 2011 | Při milé slavnosti s názvem Modřanský advent se 30. listopadu v podvečer před poštou na Sofijském náměstí rozsvítil letošní symbol Vánoc. Starosta František Adámek za pomoci malých i velkých návštěvníků Modřanského adventu odpočítal z velkého jeviště v centru náměstí poslední vteřiny do 17.00 hodiny, kdy se vánoční strom Prahy 12 rozzářil v celé své kráse.

Příjemný průvodce podvečerem, moderátor Jan Musil, přiváděl na pódium jednotlivé dětské soubory, které zajistily celý adventní program Prahy 12. Nejmenší tanečníky a zpěváky z lidové muziky Modřenec s choreografkou Evou Špačkovou vystřídali flétnisté z Vivat Flauto, s nimiž si zahrála i Blanka Vysloužilová. A závěr programu zajistil nejmladší z pěveckých sborů Základní školy prof. Švejcara Sluníčko. Rozesmáté děti v červených vánočních čepičkách na jeviště přivedla Zuzana Radová. Po několika písničkách ji na pódiu vystřídal starosta František Adámek, který zavzpomínal na Vánoce svého dětství na Slovensku. Než popřál krásné svátky všem občanům Prahy 12, z povzdálí odpočítal rozsvícení velkého vánočního stromu, který stojí před poštou.

V příjemné předvánoční atmosféře nikomu nevadilo ani drobné mrholení, kromě stromu svítily i slavnostně osvětlené a vánočně ozdobené stánky farmářského tržiště. A také lampióny, které si některé děti přinesly. Komu byla zima, zahřál se čajem nebo svařákem, pochutnal si na párku v rohlíku, smažených brambůrkách nebo obřích kremrolích, nakupoval nebo jen tak bloumal mezi stánky a hledal inspiraci na vánoční dárky.

www.praha12.cz 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO