Valdštejnská zahrada otevřena pro veřejnost

Od počátku dubna si zájemci z řad veřejnosti mohou opět prohlédnout Valdštejnskou zahradu. Příjemnou atmosféru zahrady si mohou návštěvníci vychutnat v dubnu a květnu každý všední den od 7.30 do 18.00, o víkendech a státních svátcích od 10.00 do 18.00. Od června bude zahrada přístupná o hodinu déle.

Do krásné barokní zahrady, která přiléhá k Valdštejnskému paláci, sídlu Senátu, je vstup zdarma. To se týká i kulturních akcí, které v zahradě v rámci Kulturního léta připravuje ve spolupráci s jednotlivými senátory Kancelář Senátu. V období od 7. června do konce září zde bude každý čtvrtek od 17. hodin vystupovat některý z regionálních souborů.

Denně je pro veřejnost otevřena Výstavní síň a Trčkovská galerie, v dubnu a květnu od 10.00 do 17.00, od června do 18.00. V Trčkovské galerii je k vidění stálá výstava protokolárních darů. Ve Výstavní síni se až do 22. dubna vystavují v rámci expozice "Kámen, kov, šperk" práce žáků SUPŠ a VOŠ Turnov. Následovat bude výstava "Boty, boty, botičky", v rámci níž bude k vidění historická obuv ze sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Poté si budou moci návštěvníci prohlédnout výstavy "Fotografování dříve a dnes", "Porcelán s modrou krví" a další.

Návštěvníky také určitě potěší, že mohou od začátku dubna zavítat o víkendech do Valdštejnského paláce a prohlédnout si jeho skvostné historické prostory. Ty jsou o víkendech a státních svátcích přístupné od 10.00 do 17.00, od června pak o hodinu déle.

www.praha12.cz