V Praze dnes po dvou letech opět vystoupí Iron Maiden

Do Prahy se dnes po dvou letech vrátí jedna z nejstarších metalových kapel Iron Maiden. Skupina založená v roce 1977 v rámci svého Maiden England World Tour vystoupí na fotbalovém stadionu v Edenu. jako předkapela se představí britská formace Voodoo Six. Areál bude otevřen v 17:00, hlavní hvězdy večera zahrají od 19:45.

U vršovického stadionu Eden posílí dopravní podnik především tramvajovou dopravu a dle potřeby i provoz metra ze stanic Strašnická a Želivského. Současně budou u autobusové linky číslo 136 vypraveny záložní autobusy, interval se zkrátí z 20 na deset minut.
 
Iron Maiden ústy svého zpěváka Bruce Dickinsona slibují, že díky moderní technologii byli schopni aktualizovat a vylepšit původní produkci Maiden England z roku 1988. Fanoušci se mohou těšit na obrovský světelný park, pyrotechniku, novou scénu a různá ztělesnění maskota Eddieho.
 
Skupina pojmenovaná Železná panna podle středověkého mučicího nástroje naposledy v metropoli vystoupila v roce 2011. Před 25.000 diváky tehdy hrála na holešovickém Výstavišti jako hlavní hvězda mezinárodního metalového festivalu Sonisphere.
 
Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel všech dob. Během své existence prodali téměř 90 milionů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 15 studiových desek.
 
Autor: ČTK