Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V Praze 12 se budou kácet dřeviny

4. 11 2011 | Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 12 informuje občany, že dne 6. 11. 2011 proběhne pokácení 1 ks lípy srdčité (Tilia cordarta) o obvodu kmene ve výčetní výšce 92 cm nad zemí 81 cm, rostoucí v předzahrádce bytového domu v ulici Cílkova č. p. 638, a to z důvodu jejího prosychání a vrůstání do blízké borovice.

Estetická hodnota lípy je vzhledem k zasychání koruny a jejímu poškození nižší než estetická hodnota borovice, její koruna je řídká, z východní strany je dřevina omezována ve svém rozvoji již zmiňovanou borovicí. Vzhledem k příliš malé vzdálenosti od sebe nemohou být při ponechání obou stromů na stanovišti splněny prostorové nároky ani jednoho z nich.

Dále bude pokácen 1 ks lípy velkolisté (Tilia platyphyllos) o obvodu kmene ve výčetní výšce 130 cm nad zemí 162 cm, rostoucí při křižovatce ulic Voborského a Převoznická, a to z důvodu dutiny v místě větvení druhotné koruny, dvou suchých kosterních větví, neperspektivity stromu a nebezpečí, při kterém může způsobit újmu na zdraví a majetku. Dřevina roste ve zpevněné ploše dlážděného chodníku, jehož blízké okolí její kořenové náběhy nadzvedávají. Na kmeni se objevují drobné otvory od dřevokazného hmyzu. Celá dřevina je vykloněna jižním směrem a část koruny, která zasahuje nad vozovkou je zcela suchá.
 
www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO