V centru Prahy se znovu prali Dánové, napadli údajně i policisty

Pražská policie musela dnes krátce po 03:00 opět zasahovat kvůli rvačce opilých Dánů. V centru Prahy se popralo deset cizinců, dva z nich pak prý napadli i zasahující policisty. Na policejním webu to oznámila mluvčí policie Eva Kropáčová. V noci na středu zase dánští studenti ničili vybavení jednoho pražského hotelu a v jiném hotelu se studenti poprali. Pražská policie kvůli tomu posílila hlídky. 

Dnešní rvačka Dánů začala brzy ráno před barem v ulici V Kolkovně v Praze 1. "Na policisty, kteří na místo dorazili a snažili se potyčku v klidu vyřešit, dva z cizinců zaútočili," popsala situaci Kropáčová. 

Osmnáctiletý a devatenáctiletý muž tak po příjezdu dalších policistů skončili v poutech pro podezření z násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Další tři devatenáctileté mladíky předvedli policisté na služebnu k podání vysvětlení. Dechovou zkouškou policisté u zadržených naměřili zhruba dvě promile alkoholu. 
    
Incidenty údajně způsobené opilými dánskými studenty zaznamenala pražská policie už v minulých dnech. Ve středu například způsobili podle policistů škodu více než 100.000 korun na vybavení hotelu ve Vladivostocké ulici. Další skupinka Dánů se zase ve stejný den v jiném hotelu v Milevské ulici poprala, jeden student musel být převezen do nemocnice na ošetření. Při potyčce vznikla také škoda v řádu desítek tisíc korun. 
    
"S ohledem na stále se opakující výtržnosti jsme posílili výkon hlídkové činnosti v ulicích, především abychom předešli dalším incidentům," oznámila mluvčí pražské policie. Podle ní také policisté úzce spolupracují s dánskou ambasádou. "Předáváme si informace o dalších přijíždějících studentech a řešíme aktuálně vzniklé problémy," uvedla. 
 
zdroj: ČTK