Úterní bouře opět odřízla od proudu 5000 středočeských domácností

Úterní večerní bouřka opět zkomplikovala život lidem ve středních Čechách, kde byla ze všech krajů nejintenzivnější. Hasiči od večera do dnešního rána zaevidovali 160 výjezdů, při nichž likvidovali následky večerní bouřky. Nejčastěji zasahovali na Rakovnicku, Berounsku, Příbramsku a Kladensku. Silný vítr porážel stromy, prudký déšť zaplavoval sklepy a garáže. Bez proudu je v kraji opět asi 5000 domácností. ČTK to dnes řekli mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková a mluvčí skupiny ČEZ Martin Sobotka.

"Nejvíce postižené oblasti jsou tentokrát Kladensko a Berounsko. Berounsko už bylo zasaženo v neděli a některá místa tam byla napájena náhradním zdrojem, takže nyní jsou odříznuté také od náhradního zdroje," řekl ČTK Sobotka. V celé ČR je bez proudu asi 10.000 domácností.
 
Do Středočeského kraje dorazila bouřka kolem 21:30. "V Týnci nad Sázavou na Benešovsku například příval vody nestačil pobrat rybník a voda přetékala přes hráz. Naštěstí ji stačila pobrat kanalizace," uvedla Kostková. Na Rakovnicku popadaly desítky stromů, hasiči zasahovali například v areálu nemocnice, kde zůstaly uvězněny sanitky. Stromy padaly na zaparkovaná auta, ploty, opíraly se o rodinné domy, blokovaly autobusovou a železniční dopravu. Vlaky nejezdily po bouřce například mezi Vraným nad Vltavou a Skochovicemi u Prahy.
 
Také v Lužné u Rakovníka hasiči odstraňovali z železniční trati stromy. Na místo se museli dostat vlakem. Vodu ze zatopených sklepů hasiči čerpali na několika místech na Berounsku a Kladensku. S policií sledovali situaci v Sedlčanské kotlině na Příbramsku, kde se po příjezdové cestě valilo 30 centimetrů vody. V likvidaci následků úterní bouřky budou hasiči pokračovat ještě dnes.
 
Autor: ČTK