Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Úklid pod veřejnou kontrolou

7. 03 2011 | Jedna z věcí, které občany trápí a o kterých nám píší, je úklid ulic, chodníků a parků od prachu, odpadků i zvířecích exkrementů. V současné době radnice prověřuje, jak důsledně se úklid provádí a tam, kde je třeba, sjednává nápravu. Například na Sofijském náměstí se bude nyní uklízet každý den.

Dříve se v zimě pouze odstraňoval sníh, ale s pravidelným metením nepořádku se nepočítalo. Důslednému úklidu celého náměstí i přilehlých částí však brání roztříštěnost vlastnických vztahů. Pro ilustraci pozemky jen pod Sofijským náměstí a v jeho okolí patří deseti vlastníkům. Městská část má svěřeny pozemky pouze pod centrální částí náměstí a parčík a ty také uklízí. Ale okolní zelené plochy a chodníky včetně rozbitých schodů u pošty má ve svém vlastnictví hlavní město Praha. Abychom zajistili komplexní péči o náměstí, požádáme Prahu o svěření těchto pozemků do naší péče. Ostatní vlastníky jsme upozornili na povinnost své pozemky uklízet. Stejným způsobem prověříme rovněž další místa v naší městské části.

Zvláště bolestivé a často kritizované je znečištění chodníků a parkových ploch psími exkrementy. Nechceme však jít pouze formou represe, proto jsme zahájili osvětovou kampaň. Pracovník úřadu, který je pověřen kontrolní činností, upozorňuje majitele psů na jejich povinnosti a současně zaznamenává jejich připomínky. Na základě požadavků občanů umisťujeme další koše na psí exkrementy na Točnou. Častější kontrolu znečišťování veřejných prostranství jsme dohodli také s Městskou policií. Větší osvětovou akci za účasti městských strážníků plánujeme na týden od 14. do 20. března. Od tohoto měsíce také začneme s intenzivním úklidem psích exkrementů sběrným vozem.

Podrobný rozpis uklízených ploch najdete na webových stránkách Prahy 12.

Vzhled naší městské části jistě pomohou zlepšit připomínky a podněty občanů, proto je velmi uvítáme.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO