Týden.cz: Češi loni poslali nejméně DMS od roku 2004

Češi loni poslali zhruba milion dárcovských SMS zpráv (DMS). Na dobročinné účely vybrali 26,6 milionu korun, což je nejméně od startu projektu v roce 2004. Uvedl to server Týden.cz. Dárcovské SMS patří k českým vynálezům. 

Za propadem stojí zejména to, že v roce 2012 se nestala žádná větší katastrofa. Češi totiž nejčastěji přispívají právě v případě živelných či humanitárních katastrof. Například v roce 2005 po povodních v České republice darovali rekordních 88 milionů korun, píše server. 

DMS se staly jednou z nejrozšířenějších cest, jak mohou zájemci přispívat na charitu. Fórum dárců je odstartovalo s Asociací provozovatelů mobilních sítí v dubnu 2004. Odeslání DMS ve správném tvaru na číslo 87777 stojí 30 korun. Z toho 27 korun připadne na dobročinné projekty. 
    
O český nápad k získání prostředků na dobročinnost přes mobil projevily zájem i další státy. Službu DMS zatím převzalo Slovensko a Bulharsko. Dárcovské textové zprávy si před několika lety vysloužily i mezinárodní Cenu Asociace mobilní komunikace (GSM Association Award) v Cannes, kde se staly jedním ze čtyř nejlepších prospěšných projektů v mobilních komunikacích. 
 
zdroj: ČTK