Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tipy na víkend 19. a 20. června

17. 06 2010 | Představte si, že některým dětem už začaly prázdniny. Nejen maturantům a vysokoškolákům, kteří semestrální zkoušky zvládli v předtermínech, ale i Základní škole prof. Švejcara, která začíná rekonstruovat školní jídelnu. Jaká překvapení dětem připravíme na začátek prázdnin?

Představte si, že některým dětem už začaly prázdniny. Nejen maturantům a vysokoškolákům, kteří semestrální zkoušky zvládli v předtermínech, ale i Základní škole prof. Švejcara, která začíná rekonstruovat školní jídelnu. Jaká překvapení dětem připravíme na začátek prázdnin?

Mráčata si prodloužené léto rozhodně zaslouží už za to středeční vítězství v silné konkurenci soutěžních amatérských filmů promítaných v kině Světozor při AntiFetFestu 2010. Přitom šesťáci ze skupiny Brouk Pytlík při ZŠ v Mráčkově ulici byli mezi autory absolutně nejmladší. Ačkoli soutěžilo 16 snímků z celé Prahy a v komisi neseděl jediný porotce z naší městské části, film Bývalé kamarádky spravedlivě vyhrál kategorii základních škol „na celé čáře“.

 

Za to by je rodiče mohli v sobotu 19. června vzít na Dětský sportovní den na Tempu. Uprostřed sídliště Novodovorská před restaurací U Čtyř Bernardýnů se děti sejdou v 10.30 hod. FC Tempo Praha, které podobnou akci pořádá už poosmé, má pro omladinu od 4 do 14 let připraven tucet dovednostních soutěží o ceny, závod na koloběžkách a in-line bruslích, ukázku z výcviku policejních psů a jízdy na koni, miniturnaj pro nejmenší fotbalisty, občerstvení a tombolu.

Také sportovní gymnastky budou uzavírat sezónu, a to v neděli 20. června od 9.30 hod. ve velké tělocvičně ZŠ Na Beránku při Modřanském poháru ve sportovní gymnastice. Pořádá ho TJ Pedagog Modřany, který vychovává nejmenší gymnastické naděje. Kdo chce, může se jít podívat, jak jsou holčičky šikovné.

Pro milovníky in-line bruslení tu máme pozvánku do Domu dětí a mládeže v Modřanech. Na venkovní dráze u pobočky v Herrmannově ul. budou závody na kolečkových bruslích. Ale pozor - už v pátek 18. června.

V pátek také na Kampě začíná multikulturní happening - RefuFest pořádaný Občanským sdružením Berkat. Pokud nestihnete program prvního dne, pak máte ještě šanci celé sobotní odpoledne od 13.00 do 19.00 hod. V parku Kampa ve workshop stanu budou pohádky pro děti i představení pro dospělé a velký dětský program s výukou tanců, promítáním a exotickými pochoutkami. Celý dětský program najdete ZDE.

PDF prosím prolink na ZDE

Workshop pořádá rovněž naše domácí organizace – Sdružení pro školní a volnočasové aktivity (SASVA). Tentokrát nikoli v klubovně Belárie, ale ve Free Style Parku u lodi Port 62, případně pod její střechou. Tématem výtvarné dílny v neděli 20. června od 10.00 do 14.00 hod. je batikování triček.

Pokud vaše ratolesti milují výlety s programem, pak je můžete s dětskou klubovnou SASVA vyslat v sobotu 19. června Za medvědy do Berouna. Informace na tel.: 602 686 850.

S Pražskou vlastivědou se malí turisté při vycházce v cyklu: Děti, poznejte Prahu dozvědí Kde nechal čert díru. Povídání o Novoměstské radnici, Karlově náměstí a Faustově domě bude zajímavé už pro děti od šesti let, pouze však v doprovodu dospělé osoby. Začátek je v sobotu 19. června v 10.00 hod. před vchodem do Novoměstské radnice na Karlově náměstí.

Modřanský biograf sice pro mládež od června do září nepromítá, stejně se všichni rozutečou na prázdniny, ale dospělí zkrátka nepřijdou. V sobotu a neděli 19. a 20. června v 17.30 i ve 20.00 hod. uvidí film Užívej si, co to jde. Kdo může do kina i v pondělí dopoledne od 9.30, ať se těší na Souboj Titánů.

Plastiky ze dřeva z řezbářské dílny modřanského rodáka Petra Zíby uvidí všichni, kdo přijdou do místního kina do neděle 20. června. Zajímavé výstavní exponáty jsou prodejné, ale i kdyby jste šli jen na „čumendu“, stojí za to vidět, co dokázal vytvořit bývalý dlouholetý pracovník filmu a rozhlasu, zanícený sportovec a nyní už rentiér.

Neděle 20. června je také posledním dnem výstavy Norimberská secese v Obecním domě. Představuje umělecké předměty, architekturu i vývoj secesního období u našich bavorských sousedů.

V prostorách Staroměstské radnice je do 27. června přístupna výstava 115 velkoplošných fotografií z americké divočiny. Pořídil je Václav Špillar na svých cestách po USA od roku 1990 až do současnosti. Výběr snímků koncipoval tak, aby oslovil nejen fotografy, ale i širokou veřejnost, hlavně žáky a studenty základních a středních škol, kterým by měl přinést poučení a prohloubení zeměpisných znalostí.

Baletní soubor Národního divadla zve na sobotu 19. června ve 14.00 a v 19.00 hod. na baletní ztvárnění dvou děl La Sylphide a Napoli. V neděli v 19.00 hod. se na jevišti prostřídá se Sluhou dvou pánů.

Činohra ve Stavovském divadle v sobotu 19. června v 19.00 hod. uvede Dogville a v neděli večer tam bude mít Absolventský koncert Taneční konzervatoř hl. m. Prahy.

Laterna Magika na Nové scéně nabídne po oba víkendové dny od 20.00 hod. Cocktail a Divadlo Kolovrat v neděli v 19.00 hod. balet Emotion Collection.

Jako obvykle přidáme vybrané akce na příští týden. Především to bude ve středu 23. června od 16.00 hod. akce KC „12“ ZOO v Modřanské rokli. Ve dvoře pobočky v Pertoldově ul. pak týž den v 18.30 začne Country bál.

Husova knihovna má ve všední dny přístupnou výstavu obrazů Markéty Fidlerové Barevné léto.

Keramický ateliér Hany Šimkové v ulici Na Cikorce 2 vystavuje od 23. do 28. června práce keramických kurzů. Na ní si můžete také prohlédnout nebo koupit výrobky klientů Modrého klíče a jeho chráněných dílen pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

Ateliér kresby a malby sídlící ve stejné budově otevřel velkou soubornou výstavu, která zahrnuje kresby a malby všech současných členů. Exponáty uvidíte naposledy v pondělí 21. června od 15.30 do 19.30 hod.

Jen ve všední dny do 25. června si lze v přízemí budovy A Útvaru rozvoje hl. m. Prahy ve Vyšehradské ulici 57 v Praze 2 prohlížet soutěžní návrhy na rekonstrukci Průmyslového paláce. Výstava bude otevřena pro veřejnost každý všední den od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hod. Vstupné se tam také neplatí.

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO