Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tipy na víkend 12. a 13. června

10. 06 2010 | Kdyby pokračování léta vyšlo zase na sobotu a neděli, nikdo by se určitě nezlobil. Vždyť všude je spousta lákadel - venku a pro mokrou variantu i uvnitř kulturních zařízení.

Kdyby pokračování léta vyšlo zase na sobotu a neděli, nikdo by se určitě nezlobil. Vždyť všude je spousta lákadel - venku a pro mokrou variantu i uvnitř kulturních zařízení.

Obnovené Antonínské pouti v Točné by určitě déšť nesvědčil. Vždyť děti i dospělí se už těší na program rozplánovaný na celou sobotu 12. června. Můžete do něj nahlédnout: ZDE. Než však na návsi začne pouťová veselice, bude se světit pradávná sakrální památka – křížek v křižovatce ulic Branišovská a U Čihadel. Obřad přislíbil vykonat Msgre. Karel Herbst, světící biskup pražský.

Cyklisté v sobotu dostanou poslední šanci projet se po právě dokončované jižní části pražského silničního okruhu. Úseky mezi Točnou, Vestcem a Jesenicí o délce přes 10 kilometrů a bez aut se sice o víkendech stávaly rájem cyklistů a bruslařů i dříve, ale stavbaři z toho žádnou radost neměli. Tuto sobotu 12. června udělají pro sportovce poslední výjimku a umožní jim oficiálně se svézt na bezkonkurenčně nejkvalitnějším povrchu v metropoli. Dálnice bude otevřena pro veřejnost od 9.00 až do 20.30 hod. Od 14.00 do 17.00 hod. však budou v obou směrech probíhat závody Českomoravského poháru InlineCUP. Přihlásit se na ně lze přes internet: ZDE, nebo na místě, nejpozději však hodinu před začátkem závodu.

 

Kdo cyklistiku nepěstuje, může se v sobotu nebo neděli aspoň pohledem pokochat historickými velocipédy a exhibiční jízdou Jíloviště - Zbraslav. Už po sedmadvacáté ji ve dnech 12. a 13. června pořádá Veteran bicycle club Zbraslav. Hlavní část programu se odbude v sobotu od 9.00 hod. na Zbraslavském náměstí, kde bude možné spatřit pány a dámy v dobových kostýmech s velocipédy, obdivovat Jízdu elegance, Jízdu s kopce, nebo ukázku jezdeckého umění na netradičních velocipédech čestného člena klubu Stanislava Cinka. V neděli dopoledne se peloton vydá ze Zbraslavského náměstí na poklidný výlet údolím Berounky na Karlštejn a zpět.

Krásnou pěší procházku do palácových zahrad pod Pražským hradem - Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská, Malá Fürstenberská - můžete tuto sobotu absolvovat s průvodcem Pražské informační služby. Kouzlo pražských zahrad a parků začne působit v 15.00 hod. u vchodu do zahrad z Valdštejnské ulice.

Na vlahé letní víkendové podvečery a večery se Modřanský biograf vyzbrojil v 17.30 a ve 20.00 hod. filmem Mamas a Papas. Seniory upozorňujeme, že v pondělí dopoledne se nehraje, stejně jako nebudou až do září odpolední dětské filmy.

Národní divadlo v sobotu 12. června v 11.00 hod. přivítá děti operní pohádkou Čert a Káča od Antonína Dvořáka a dospělé diváky v 19.00 hod. Bizetovou Carmen. Na neděli 13. června v 19.00 hod. zařadilo Žebráckou operu na motivy Bertolda Brechta.

Balet bude v sobotu domovem ve Stavovském divadle. Ve 14.00 a 19.00 hod. uvidí milovníci tanečního žánru představení Baletománie. V neděli večer je už na programu činohra z pera Wiliama Shakespeara Kupec benátský.

Doménou Nové scény je Laterna Magika. Představení Casanova v sobotu i neděli začínají ve 20.00 hod.

Muzikálem Michala Pavlíčka Exkalibur přivítá své příznivce divadlo Ta Fantastika v neděli 13. června ve 14.00 hod. Šlechetný král Artuš se zapřísahá ochraňovat lásku a pravdu. Jak se má ale zachovat, když ho podvede jeho nejvěrnější přítel a zradí krásná Ginevra? Hlavní role v jednom z největších příběhů lidstva ztvárňují Kamil Střihavka, Vilém Čok a Iva Marešová.

Hudba, poezie a zpěv se v sobotu 12. června v 17.00 hod. rozezní mezi sochami a obrazy umělců Doležala, Kašpara, Maršálka, Levinské a Šebesty v ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí, u kostela Panny Marie Sněžné. Vstup na koncert duchovní a relaxační hudby manželů Ireny a Vojtěcha Havlových je volný, vstupenka na výstavu Ambit Art 2010 stojí symbolických 20 korun. Upřímně vás a ni zve Marcela Levinská Borecká, která tam vystavuje rozsáhlou kolekci obrazů. Ostatní umělci ji harmonicky doplňují výtvory ze skla, kovu, dřeva i mramoru. Výstava otevřena denně od 10.00 do 19.00 hod., ale jen do 27. června.

 

Podivuhodný svět stvořený výhradně z dílků stavebnice LEGO se bude ještě dva týdny prezentovat v prostorách Středočeského muzea v Roztokách. Malé i velké zaujme sběratelský výběr nejzajímavějších modelů, hlavně však vlastní výtvory nadšenců, kteří dokážou z Lega postavit prakticky všechno. Hlavním magnetem výstavy o tomto víkendu bude Muzejní noc s LEGO roboty: Roboti na zámku v sobotu od 18.00 do 24.00 hod.

Už jen do 20. června je v Obecním domě přístupná výstava Norimberská secese. Exponáty umístěné ve 3. patře secesního architektonického skvostu našeho hlavního města návštěvníkům přibližují umělecké předměty, architekturu i vývoj secesního období u našich bavorských sousedů.

Do lhoteckého kostela Panny Marie Královny míru v Praze 4 – Lhotce zve zájemce tamní pastorační rada na přednášku JUDr. Cyrila Svobody: Výzvy křesťanské politiky v čase finanční a ekonomické krize. Zazní při nedělní Farní akademii v 16.30 hod.

Červen – měsíc mláďat pražská zoo uctí vypouštěním uměle odchovaných jedinců vzácného orlosupa bradatého do volné přírody. Proběhne v neděli 13. června, nikoli však v Praze, ale ve švýcarských Alpách. Společně s dravečkem narozeným v Zoo Ostrava, který byl v březnu převezen do Prahy k náhradním rodičům, se reintrodukce v centrálním Švýcarsku dočkají další dvě mláďata. Budou uložena do umělého hnízda umístěného ve skalní stěně, aby se k nim nedostal predátor. Poté je budou zaměstnanci pražské zoo krmit tak dlouho, dokud sama nevyletí. Aby byli na obloze snadno rozpoznatelní, budou mít odbarvena pera křídel tzv. letky. Chovatelé navíc plánují vybavit orlosupy miniaturními vysílačkami, aby bylo možné sledovat také jejich pohyb ve větších vzdálenostech.

Z programů na příští týden bychom rádi upozornili na Akci ve dvoře 16. června v 17.00 hod. Pohádkový muzikál pro celou rodinu Normální je nekouřit prý dokáže cigaretu znechutit i skalním kuřákům.

Do Husovy knihovny přijedou ve stejný den 16. 6. v 18.00 hod. spisovatelka Jaroslava Klímová a jako zvláštní host Nenad Crnić, režisér unikátního dokumentu o pražské taxislužbě. To proto, že spisovatelka bývala taxikářkou...

Základní umělecká škola Adolfa Voborského zve malé i velké posluchače do velkého koncetrního sálu ZUŠ v Botevově ulici ve čtvrtek 17. června. Od 18.00 hod. tam budou koncertovat nejmladší žáčci.
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO