Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Thomayerova nemocnice získala přístroje pro novorozeňata

7. 03 2012 | Díky akci na pomoc handicapovaným dětem a novorozencům se zdravotními komplikacemi po porodu získalo Novorozenecké oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči dva nové přístroje. Slavnostního předání se 5. března osobně zúčastnili manželé Ivana a Karel Gottovi.

Finanční prostředky na zakoupení lékařských přístrojů byly získány v rámci 3. ročníku charitativní kampaně 5.000.000 pro dětský úsměv, který proběhl loni v září v prodejnách ROSSMANN po celé České republice. Výtěžek byl rekordní, během jediného týdne se podařilo vybrat částku 10 072 011 korun. Díky tomu dostala Thomayerova nemocnice nejen zařízení na měření mozkových funkcí novorozenců resuscitovaných po porodu, ale i speciální vyhřívané lůžko pro předčasně narozené děti, vše v celkové hodnotě 1 035 215 Kč. Zbylá částka z kampaně se rozdělila mezi Fakultní nemocnici Brno, 12 porodnic, pět stacionářů pro handicapované děti, Klokánek Fondu ohrožených dětí a Dětské krizové centrum Praha.

Přístroje pro Thomayerovu nemocnici předala ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová a za generálního sponzora zástupci společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel a František Wagner. Slavnosti se zúčastnili i manželé Gottovi, kteří kampaň osobně podpořili.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO