Svému známému dvojice zpronevěřila vyhraných 30 milionů

Pražští kriminalisté zadrželi třiatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, kteří podle nich před dvěma lety zpronevěřili svému známému, čtyřiapadesátiletému muži bez domova výhru ve výši téměř 30 milionů korun. Peníze si nechali převést na svůj účet a následně si za ně koupili luxusní dům a dvě auta. Dvojici hrozí v případě odsouzení až deset let vězení. Na policejním webu to uvedla mluvčí Jana Rösslerová.

Podezřelí znali bezdomovce několik let, pomáhal jim ve stánku s textiliemi a později i v jejich prodejně cukrovinek u stanice metra v Praze 9. Podle mluvčí brigádně pracoval i u jejich rodinných příslušníků, kteří potřebovali pomoci s rekonstrukcí domu. Živil se také sběrem starého železa a vedle toho pravidelně sázel. "Jednoho dne zakoupil tiket, díky kterému vyhrál bezmála 30 milionů korun. Překvapivou zprávu pak oznámil dvojici z cukrárny," uvedla mluvčí. Mladý pár podle ní nabídl muži, že vše ověří u sázkové kanceláře a poskytne své údaje k převzetí výhry. Žena se prohlásila za výherkyni, sepsala potvrzení o výhře, vyzvedla zálohu několik set tisíc korun a zbytek výhry si nechala převést na svůj bankovní účet, uvedla Rösslerová.

Pravého výherce dvojice prý ubytovala ve svém bytě, po několika dnech ho ale přestěhovala za Prahu s odůvodněním, aby s ním nebyli jeho kamarádi v kontaktu a nechtěli ho například fyzicky zlikvidovat. Další stěhování muže čekalo za zhruba dva měsíce, a to do domu, který podezřelí z výhry koupili za 12,5 milionu korun a tvrdili, že je jeho majitelem.
 
V téže době ale na policii přišla známá bezdomovce a nahlásila, že ho neviděla od doby převzetí výhry a má strach o jeho život. Policisté muže vypátrali v luxusním domě za Prahou, kde jim pohřešovaný ale řekl, že je v pořádku a dvojice se o něj stará. Loni v květnu ho však podezřelí z domu údajně vyhodili, protože muž zjistil, že není ani majitelem domu, ani aut, odmítal se proto o dům starat. Pravý výherce pak vše oznámil policii, doplnila mluvčí.
 
zdroj: ČTK