Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Svátek Den Země jsme oslavili mezi prvními

28. 04 2011 | Až do 10. května se ve dvaceti pražských městských částech bude připomínat Den Země 2011. Praha 12 si svoji oslavu parádně užila mezi prvními, v sobotu 16. dubna. Přičinilo se o to sluníčko a všichni, kdo se podíleli na přípravě.

Program začal již dopoledne v Modřanské rokli, kde si až na konci, u lomu, daly sraz hravé děti. Pokud už uměly číst a nebylo jim víc než 12 let, vyfasovaly si od lektorů Ekoncentra Koniklec tematické úkoly a soutěžní testy. Promítlo se do nich i nosné téma letošních oslav Les a dřevo, protože rok 2011 byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem lesů.

Odpovědi na otázky malí účastníci hledali už za pochodu, aby si v centru oslav, ve Freestyle Parku, vyzvedli na základě dosažených bodů své výhry. Ti nejlepší se povozili na koních z Jezdeckého a voltižního oddílu TJ Orion, ale na žádné dítko se s odměnou nezapomnělo. Malí i velcí návštěvníci volnočasového areálu u Vltavy si také prošli jednotlivé stánky, které při oslavách Dne Země nemohou chybět. Byly to hlavně Pražské služby, které se v informační kampani snaží zpopularizovat důsledné třídění odpadu a jeho recyklaci, Ekocentrum Koniklec s informacemi a soutěžemi k ochraně zeleně a životního prostředí v Praze nebo firmy zajišťující zpětný odběr baterií a elektrozařízení.

Děti jako obvykle strávily nejvíc času u kůzlátek v malé lesní zoo nebo u soviček a dravců, jejichž výcvik předvádělo sdružení na ochranu těchto ohrožených druhů Merlin z Cholupic. Ekologický námět mělo i divadelní představení Standy a Vandy s názvem Aby bylo na zemi milo. Skoro půlhodinové pásmo pěveckého souboru Mráček také přispělo k veselé jarní náladě hostů, protože zpěváčci ze Základní školy prof. Švejcara si program stavili jen z moderních melodií, které oslovují je i jejich vrstevníky. I když jich tentokrát bylo méně než obvykle – 16 místo 21 - vystoupení mělo úžasný náboj. Na Dni Země je posílili také dva bývalí členové souboru, dnes již středoškoláci, kteří si do Mráčku stále rádi chodí zazpívat.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO