Společnost DZ Dražice dosáhla v minulém roce celkového obratu téměř 1,7 miliardy korun

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dodavatel švédských tepelných čerpadel NIBE, uzavřela loňský rok s rekordními tržbami 1,69 mld. Kč . Navýšení celkového obratu o téměř 5 % oproti roku 2018 dosáhla prodejem 230 000 kusů ohřívačů vody a akumulačních nádrží a 3 500 kusů tepelných čerpadel NIBE. Firma navíc zahájila výrobu první dražické vnitřní jednotky k tepelným čerpadlům HMTM 250/50 a klimatizace AIR 26/35/53 s ekologickým chladivem R32.  

Společnost DZ Dražice dlouhodobě zastává pozici největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží a výhradního dovozce environmentálně šetrných systémů NIBE do České republiky a na Slovensko. V minulém roce navíc rozšířila své aktivity o výrobu klimatizací (AIR) a vnitřních systémových jednotek pro tepelná čerpadla (HMTM 250/50). O všechny její produkty je na trhu dlouhodobý zájem. Největší nárůst prodejů firma zaznamenala u tepelných čerpadel NIBE. 

„Větší příklon trhu k energeticky úsporné výstavbě a pokračování státních dotačních programů způsobilo, že se lidé intenzivněji zajímají o různé možnosti šetrného vytápění nebo chlazení svých nemovitostí. Největší nárůst prodejů - 14 % - jsme tak zaznamenali u tepelných čerpadel NIBE, která zajišťují vytápění nebo ohřev vody prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie. Jejich podíl na celkovém obratu dosáhl 30 %. Dalších 43 % tržeb připadlo na prodej produktů značky DZD, tedy ohřívačů vody a akumulačních nádrží, a 27 % na export především do pobaltských států, Polska, Ruska a na Ukrajinu. Celkově jsme prodali 3 500 kusů tepelných čerpadel, oproti 3 193 kusům v předloňském roce, a 230 000 kusů ohřívačů vody a akumulačních nádrží. K nejoblíbenějším modelům na českém a slovenském trhu patřily elektrické ohřívače vody a tepelná čerpadla systému voda-vzduch a na exportních trzích nepřímotopné zásobníky vody,“ komentuje Karel Pacourek, generální ředitel DZ Dražice.

V letošním roce plánuje společnost DZ Dražice zařadit do svého portfolia řadu novinek, z nichž první – vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 Split – právě získala ocenění TOP výrobky vystavovatelů Infothermy 2020. Navíc se chystá investovat do vývoje dalších inovativních systémů a do modernizace a automatizace skladových a výrobních prostor. Aktuálně dokončila velký, plně automatizovaný sklad.