Skupina Realism koupila pozemek v pražských Holešovicích. Připravuje zde nový bytový projekt

Letos na podzim koupila developerská skupina Realism pozemek o rozloze téměř 1 200 m2 v ulici U Měšťanského pivovaru, kde plánuje v následujících letech postavit bytový dům s podzemními garážemi a několika nebytovými prostory. 

„Jsme rádi, že se nám podařilo úspěšně dokončit novou akvizici a naše portfolio tak obohatíme o další stylový projekt. Plánujeme zde vystavět moderní bytový dům se zelení, který skvěle zapadne do okolní činžovní zástavby a lidem nabídne komfortní bydlení v této oblíbené pražské lokalitě,“ říká Martin Hubinger, majitel skupiny Realism, a dodává: „V současné době probíhá tendr na architekta projektu. Rádi bychom ho vybrali ještě do konce tohoto roku. Společně s ním poté připravíme architektonickou studii, kterou budeme projednávat s příslušnými odbory radnice Prahy 7 a magistrátu.“ Aktuálně se řeší také první dispoziční studie. Lokalita je vhodná jak pro byty na prodej, tak pro nájemní bydlení – developer bude pro projekt zvažovat obě možnosti. Přízemní prostory domu by mohly zahrnovat několik nebytových jednotek, například pro malé obchody, služby či showroomy.

V novém projektu developer rozhodně počítá se zelení a ekologickými prvky. „Šetrnost k životnímu prostředí a udržitelnost jsou samozřejmou součástí zadání pro všechny naše projekty. S bytovým domem v Holešovicích jsme teprve na začátku návrhů. Budeme tedy vyhodnocovat, jaké konkrétní prvky začleníme. Ve dvorním traktu bychom chtěli vytvořit plochy se zelení, které navážou na sousední zelený vnitroblok,“ vysvětluje majitel skupiny Realism.

Městská část Praha-Holešovice patří k vyhledávaným lokalitám. Dynamicky se rozvíjející území skýtá vše potřebné: výbornou dopravní dostupnost, kompletní občanskou vybavenost i bohaté kulturní vyžití. „Jedná se o naši první chystanou realizaci na Praze 7. I proto se na přípravu velice těšíme a věříme, že vznikne báječný projekt, který bude přínosem nejen pro budoucí majitele nebo nájemníky v novém domě, ale také pro okolí a celou čtvrť, jež je vyhlášená kvalitou svých služeb a estetickou i životní úrovní,“ doplňuje Martin Hubinger.