Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Sfumato - nová metodika výuky čtení

7. 09 2011 | Nová metodika výuky čtení - Sfumato ulehčuje dennodenní procvičování jedné z prvních a hlavních školních dovedností jak dětem, tak rodičům. V Praze 12 vyučuje Splývavé čtení mladý třídní prvňáčků ze ZŠ a MŠ K Dolům Václav Lindauer. Vítá jakékoli ohlasy rodičů na tuto novinku, která s ním do této modřanské školy dorazila vloni.

Jeden podnět dostal od svých kolegů až z Hradce Králové. Maminka loňského prvňáčka vzkazuje rodičům těch letošních:

„První třída je v životě človíčka nesmírně důležitá. Z analfabeta se zde stvoří vzdělavatelný tvor. A jen první třída rozhodne, zda se bude vzdělávat rád, nebo bude brát školu jako nezbytné zlo. Myslím, že metoda Sfumato ulehčí život oběma stranám. Jak človíčkům, kteří začnou číst ani neví jak, tak rodičům, kteří zjistí, že čtení s prvňáčkem není žádný stres.

Při oznámení, že se mé dítě bude učit metodou Sfumato, jsem se vyděsila a po ukázkové hodině jsem si říkala: Tudy cesta nevede. Obsáhlá gesta, špulení pusy, vydávání „neobvyklých“ zvuků - to mi ke čtení nesedělo. Naopak syn byl zcela nadšen. Po domluvě s paní učitelkou, že se jí do nácviku čtení nebudeme plést, jsme doma opakovali pouze tvary písmen, nikoli jejich spojování.

No, a pak přišel ten veliký den. Myslím, že to bylo v březnu. Syn si přinesl knížku ze školní knihovny, otevřel ji a … začal plynule číst. A pak už četl jednu za druhou… Každému z nás vyhovuje něco jiného, ale tato metoda funguje jak na „vzorné“ slečny, tak i na „svéhlavé“ mladé pány,“ píše maminka z Hradce. A všem rodičům prvňáčků vzkazuje: „Ulehčete si život. Metoda Sfumato je tu pro vás.“

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO