Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Sázení lípy srdčité

3. 11 2011 | Praha 12 jako jedna z prvních vysadí lípu na počest sv. Anežky České, od jejíhož narození uplyne v listopadu 800 let. Vysazení lípy srdčité proběhne v Modřanech v pátek 4. listopadu 2011 v 10.00 hodin v areálu ZŠ a MŠ Na Beránku v Pertoldově ulici.

Praha 12 jako jedna z prvních vysadí lípu na počest sv. Anežky České, od jejíhož narození uplyne v listopadu 800 let. Vysazení lípy srdčité proběhne v Modřanech v pátek 4. listopadu 2011 v 10.00 hodin v areálu ZŠ a MŠ Na Beránku v Pertoldově ulici. Slavnostní výsadby v rámci projektu České rady dětí a mládeže Stromy Anežky České se ujme místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.

Strom o velikosti zhruba 350 cm s obvodem kmínku 12–16 cm poroste v blízkosti dvou vzrostlých lip u historického křížku. Před pětasedmdesáti lety je tam vysadil pan Sirotek, novopečený otec dvojčat, která se narodila 7. března 1936, v den narozenin prvního prezidenta T. G. Masaryka. Oblíbený prezident původně přislíbil, že přijede lípy osobně zasadit, bohužel mu v tom zabránil jeho zdravotní stav.
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO