Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Šance pro děti

11. 05 2011 | 5. ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti byl zahájen. Výtěžek fotoaukce je určen vybraným kojeneckým ústavům a dětským domovům většinou v odlehlejších oblastech České republiky, které pečují o děti do 3 let, a nově také sdružení Děti patří domů zaměřené na podporu pěstounské a adoptivní péče.

V aukci bude nabídnuto sto fotografií profesionálních fotoreportérů zpravodajské agentury Reuters z celého světa. Výtěžek fotoaukce je určen vybraným kojeneckým ústavům a dětským domovům většinou v odlehlejších oblastech České republiky, které pečují o děti do 3 let, a nově také sdružení Děti patří domů zaměřené na podporu pěstounské a adoptivní péče. V loňském roce se podařilo získat více než 554 000 korun. Veřejnost se aukce bude moci zúčastnit na stránkách www.sanceprodeti.cz od 9. do 19. května.

„Smyslem projektu je dát lepší šanci dětem, které by ji bez naší pomoci třeba neměly,“ uvedla Edita Laváčková z české pobočky zpravodajské agentury Reuters. „Každý organizátor charitativní aukce chce vybrat co nejvíc. My bychom rádi vybrali nejméně tolik jako loni,“ dodala. Letošní výtěžek poputuje do dětských domovů ve Dvoře Králové, Rýmařově a Zbraslavi a sdružení Děti patří domů. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v dětských domovech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů.

O přízeň dražitelů se bude ucházet stovka vybraných fotografií z celého světa rozdělených do tématických sekcí Lidé, Zvířata, Příroda či Sport. Mezi letošními fotografiemi budou rovněž snímky předních českých fotoreportérů Davida W. Černého a Petra Joska. Slavnostní předání vydražených fotografií novým majitelům proběhne 15. června v pražském hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora.

V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita.

Podrobné informace o charitativní internetové aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz.
 
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO