RWE sloučila obchodní společnosti do RWE Energie

Energetická skupina RWE sloučila k 1. lednu společnosti Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a RWE Key Account CZ do společnosti RWE Energie. RWE tak od začátku roku zajišťuje dodávky zemního plynu a elektřiny pro 1,8 milionu zákazníků pouze prostřednictvím společnosti RWE Energie. ČTK to dnes sdělil mluvčí skupiny RWE Martin Chalupský. 

"Fúzí regionálních obchodních společností jsme završili dlouhodobý projekt konsolidace aktivit RWE v Česku. Cílem změn bylo zvýšení naší efektivity a konkurenceschopnosti," uvedl předseda představenstva RWE Česká republika Martin Herrmann. 
    
RWE Energie k 1. lednu změnila také právní formu podnikání z akciové společnosti na společnost s ručením omezeným. Firma nově sídlí v Limuzské ulici v Praze 10, stejně jako RWE Česká republika, řídící společnost skupiny. RWE Energii řídí dva jednatelé - generální ředitel společnosti Tomáš Varcop a finanční ředitel Zbyněk Solecký. 
    
"Na společnost RWE Energie přešla všechna práva a povinnosti fúzovaných společností. Pro naše zákazníky se prakticky nic nemění a tuto skutečnost fakticky vůbec nepocítí. Řadu let totiž vystupujeme vůči celému trhu jednotně pod značkou RWE," uvedl Varcop. 
    
Aktivity RWE v České republice jsou nyní koncentrovány do čtyř hlavních oblastí - výroba elektrické energie a tepla a CNG projekty spadají pod RWE Energo, skladování zemního plynu zajišťuje RWE Gas Storage, distribuce plynu spadá pod RWE Grid Holding a obchod s energiemi a jejich dodávky konečným zákazníkům zajišťuje RWE Energie. Celou skupinu řídí společnost RWE Česká republika. 
    
Skupina RWE v ČR zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a služby virtuálního operátora pro 1,8 milionu konečných zákazníků, provozuje 64.000 kilometrů distribučních sítí, provozuje šest podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 miliardy metrů krychlových a vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech. Skupina zaměstnává 4300 lidí. 
 
zdroj: ČTK