Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Rekonstrukce tramvajové trati v Modřanech

13. 05 2011 | Dopravní podnik hlavního města Prahy chystá na letošek poměrně rozsáhlou rekonstrukci tramvajové trati (TT) v naší městské části. Začne 1. července a potrvá až do 22. října.

„Plánovaná rekonstrukce je skutečně potřebná. Po jejím skončení lze očekávat zvýšení komfortu cestování, zrychlení tramvajové dopravy a snížení hlučnosti - jednak díky nahrazení panelů klasickou konstrukcí a rovněž užitím bezžlábkové železniční kolejnice do některých úseků,“ uvádí na vysvětlenou místostarosta městské části Prahy 12 pro dopravu Marek Rejman. Zklidnění jízdy tramvají bude patrné především v úseku mezi zastávkami Černý kůň a Modřanská škola, kde většina typů tramvají nyní trpí silným bočním rozkmitáním.

„Po dobu, kdy tramvaje nebudou do Prahy 12 zajíždět, zajistí dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu linkou X3. Posíleny budou také autobusové linky jedoucí k metru – 253 ve směru na Smíchovské nádraží a 117 ve směru na Kačerov. Cestující budou moci využít ze stanice Praha – Modřany na cestu do centra i příměstskou železnici,“ doplňuje Marek Rejman.

Během výluky jsou plánovány tyto práce:

oprava estakády mezi zastávkami Nádraží Modřany a Čechova čtvrť
oprava TT a výměny kolejí v mnoha úsecích mezi zastávkami Nádraží Braník a Modřanská rokle (včetně nahrazení BKV panelů klasickou konstrukcí s otevřeným svrškem v oblasti Polikliniky Modřany)
oprava trakčního vedení mezi zastávkami Černý kůň a Modřanská škola
lokální opravy poruch
výměny kolejí a výhybek v obratišti Sídliště Modřany
současně bude o prázdninách provedena kompletní rekonstrukce navazující tramvajové tratě v úseku Výtoň – Přístaviště na území Prahy 4.

„Po dokončení prací bude na celé větvi do Modřan umožněn provoz nízkopodlažních vozů 15T s cestujícími,“ dodává Marek Rejman.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO