Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Radnice má zelenou

3. 10 2011 | Zastupitelstvo městské části Praha 12 na svém 12. zasedání vzalo na vědomí analýzu variant možného umístění sídla radnice Úřadu městské části Praha 12 zpracovanou společností ERNST & YOUNG ze dne 31. 8. 2011.

Na základě tohoto materiálu zastupitelstvo schválilo nejvýhodnější variantu řešení umístění sídla radnice, která z něho vyplynula, jímž je výstavba nové budovy radnice na zelené louce. Radě městské části bylo týmž usnesením uloženo schválené realizovat.
 
Tímto krokem tak byla ukončena debata, zda radnici umístit do bývalého objektu obchodního domu Prior na Sofijském náměstí nebo dát přednost jiné variantě řešení.

Z analýzy, jež společnost ERNST & YOUNG vypracovala, vyšla varianta stavby na zelené louce jako nejvýhodnější, a to jak z kvantitativního hlediska (pomocí ukazatele srovnatelných celkových indikativních nákladů), tak i z hlediska kvalitativního.

Místostarosta Marek Rejman k usnesení dodává: „Společnost ERNST & YOUNG nám dokázala nabídnout i jiné možné varianty, které jsme také mohli posoudit, jimiž byla třeba možnost zbourání Prioru a výstavby nové radnice na jeho místě nebo také variantu nástavby či přístavby k Prioru. Obě varianty však jsou velice nákladné a také časově mnohem delší než naše původní dvě varianty. Analýza ukázala, že stavět radnici na zelené louce vyjde minimálně o 77 milionů korun levněji. Nová budova také nabízí lepší technické zázemí pro fungování Úřadu městské části a rovněž tak i lepší servis občanům.“

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO