Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Prodloužený provoz metra končí

23. 02 2012 | Po roce a půl skončí 4. března 2012 prodloužený denní provoz metra ve víkendových dnech, tedy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli.

Po roce a půl skončí 4. března 2012 prodloužený denní provoz metra ve víkendových dnech, tedy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Stejně tak skončí návazná povrchová doprava. Prodloužený provoz byl zaveden v září 2010. Hlavním důvodem, který městskou radu ke zrušení přivedl, jsou rozpočtové možnosti města a vyhodnocení přepravních průzkumů.

„V prodlouženém provozu byla nabízená dopravní kapacita využita minimálně, v průměru nedosahovala ani deseti procent,“ konstatoval náměstek primátora pro dopravu Josef Nosek. „Podle přepravních průzkumů, které se prováděly loni na podzim, tedy v období obecně vyšší poptávky po dopravě, se počet cestujících v prodlouženém provozu metra a návazné dopravy pohyboval v rozmezí 8 000 až 10 000 cestujících za noc, přičemž nabídka činila zhruba 110 000 míst,“ dodal náměstek.

Opatření, které rada schválila, bude představovat úsporu provozních nákladů ve výši zhruba 55 milionů korun ročně. Vzhledem k tomu, že prodloužený provoz denních linek tvoří nadstandard dopravní obsluhy, nepřinese jeho zrušení v dotčených oblastech zásadní změnu, protože zrušené páteční a sobotní spoje nahradí standardní provoz nočních autobusových a tramvajových linek. V porovnání se stavem před zavedením prodlouženého provozu byla rozšířena noční doprava tak, že pokrývá kapacitně a rozsahem i všechny městské části. „Systém noční dopravy v Praze je co do plošného i časového rozsahu jedním z nejrozvinutějších v Evropě,“ podotkl náměstek Nosek.

Z hlediska cestujících se tak podle Noska opětovně sjednotí denní i noční provoz v rámci celého týdne, a to povede k větší přehlednosti v jízdních řádech jednotlivých linek. Odjezdy posledních spojů metra budou také sjednoceny s ostatními provozními dny a stejně tak i jízdní řády nočních linek budou opět stejné pro každý den v týdnu.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO