Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pražští starostové varovali před nekontrolovatelným nárůstem hazardu ve městech a obcích

13. 06 2010 | Starostové pražských městských částí vyjádřili zásadní nesouhlas s podobou návrhu novely zákona o loteriích, která vzešla z jednání rozpočtového výboru PSP ČR a o které Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hlasovala na své dubnové schůzi.

Starostové pražských městských částí vyjádřili zásadní nesouhlas s podobou návrhu novely zákona o loteriích, která vzešla z jednání rozpočtového výboru PSP ČR a o které Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR hlasovala na své dubnové schůzi.

Dohodli se tak na mimořádném setkání starostů pražských městských částí, které se konalo 9. dubna 2010. Shodli se také, že se dalšímu omezování pravomocí obcí při regulaci hazardu na svém území pokusí zabránit formou petice. Tu bylo možné podepsat do pondělí 12. dubna. Petici s 489 podepsanými archy (celkem 8210 podpisů) předali 13. dubna zástupci petičního výboru - starostka Prahy 2 Jana Černochová a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, předsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miloslavu Vlčkovi.

Petiční akci „Za právo obcí reálně omezovat hazard na svém území“ podpořil i starosta Prahy 12 Petr Hána. Ten také děkuje všem občanům, kteří svým podpisem vyjádřili nesouhlas s tímto návrhem zákona, který dává volnost hazardu, gamblerství a s tím spojeným negativním jevům.

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO