Právě se nacházíte:

Praha 8 pomáhá

Dušan s Kateřinou a dcerou Nikolkou až donedávna žili spokojeným rodinným životem. Měli doma kočky, želvy i rybičky. Děsivé tornádo na jižní Moravě však přineslo velkou katastrofu. A právě pomoc této konkrétní rodině z Moravské Nové Vsi, která přišla o všechno, zvolila rada městské části Praha 8 a schválila částku 50.000 korun pro zmírnění následků děsivé destrukce přírodní katastrofou.

„Rozhodli jsme se pro tento způsob, protože cítíme, že lidé postižení touto tragédií potřebují okamžitou podporu. Proto jsme se rozhodli obětem živelní katastrofy poskytnout přímou pomoc,“ říká starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) a dodává: „Sami jsme si zažili v roce 2002 bezprecedentní povodně v Karlíně a Libni a vlna solidarity byla tehdy úchvatná. I dnes, když vidím, jak se Češi postavili k této tragédii, jsem šťastný, že jsme stále takové solidarity schopni.“

Dušan s Katkou mají desetiletou dceru Nikolku. Tornádo jim vzalo kus domu a veškeré vybavení, zachránili pouze dva baťůžky drobností a nic víc. Nyní bydlí u rodičů v poškozeném domku bez elektřiny.

Sama Kateřina svůj optimismus a naději do budoucna střídá se slzami. „Tornádo nám sebralo všechno, co jsme měli. Veškeré vybavení bytu, auto, vše je pryč. Pracovala jsem v kavárně v Moravské Nové Vsi, takže jsem přišla i o práci. Budeme vděční za jakoukoliv pomoc do nového začátku. Moravská Nová Ves je náš domov,“ říká Katka.

Druhý dar pak vedení MČ Praha 8 nasměrovalo do těžce postižené obce Hrušky.