Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Potřebujete poradit s dluhy?

15. 07 2011 | Občanská poradna Proxima Sociale, o.s. poskytuje bezplatné právní poradenství v městské části Praha 12 od roku 2002. Občané se na ni mohou obracet s dotazy z různých právních oblastí, z občanského, rodinného, pracovního práva aj.

V posledních letech zaznamenáváme nárůst dotazů ohledně potíží se zadlužením. „Lidé se na poradnu obrací až když už si nevědí rady. Přicházejí zachraňovat situaci „za pět minut dvanáct“. Většinou vždycky se dá něco dělat, zde však platí, čím dříve tím lépe. Do občanské poradny se lidé nemusí bát, ani se stydět. Poradenství je bezplatné a diskrétní.“ Říká jedna z poradkyň Lenka Pavlíková.

A s čím se v občanské poradně při řešení zadlužení setkáte? „V rámci využití různé úrovně služby se zpravidla klientům podávají rady, tedy nejen pouhé předání informace s případným výkladem nebo kometářem, ale sdělení, jak s infomací naložit, jak s její pomocí problém vyřešit. Klientům jsou často předávány písemné materiály – citace z právních předpisů, návodné vzory smluv a různých formulářů podání návrhů a žalob z občanského, rodinného, obchodního, správního, insolvenčního práva apod.

S klienty jsou jednotlivé písemnosti procházeny, vysvětlovány a je jim dána možnost poté, co písemnost vyhotoví, nechat ji v poradně poradcem shlédnout před tím, než ji podá. Klienti jsou informováni o náležitostech, poplatcích za podání návrhů a žalob apod.“ sděluje vedoucí poradny. Poradna kromě individuálních konzultací pořádá také vzdělávací semináře zaměřené na zvýšení finanční gramotnosti občanů. Informace mohou zájemci nalézt na stránkách Asociace občanských poraden http://www.obcanskeporadny.cz/ a stránkách Proxima Sociale, o.s. http://www.proximasociale.cz/ .
 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO