Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Podpořte štafetu Corpus Domini

17. 06 2011 | Dovolujeme si vás pozvat v neděli 19. června 2011 mezi 10.30 a 11.00 hodin do Modřan do parčíku před modřanským kinem (stanice tram Nádraží Modřany), kde proběhne první slavnostní předávka štafety Corpus Domini z Prahy do italského Orvieta.

Štafetu ponese zástupce starosty městské části Praha 12 Marek Rejman. Běžce zde uvítá starosta Prahy 12 František Adámek, zapíše se do knihy poselství, kterou běžci nesou až do cílového města a předá jim symbolický dárek, jenž bude reprezentovat Prahu 12 na této cestě.
 
Myšlenka připomenout formou běžecké štafety mladých Čechů a Italů cestu kněze Petra z Prahy do Říma v roce 1263, na základě které se dnes po celém světě slaví svátek Corpus Domini, vznikla v roce 2000, kdy byla Praha „Evropským městem kultury“. Svátek Corpus Domini je duchovní, kulturní a společenskou událostí, jejímž vrcholem je sobotní kulturní a sportovní večer (25.června) v Orvietu na náměstí před hlavní katedrálou, která byla postavena na počest tohoto svátku a nedělní (26.června.) mše s velkolepým průvodem městem, který na televizních obrazovkách sleduje celá Itálie. Věříme, že si tuto událost nenecháte ujít ani Vy a přijedete sledovat alespoň kousek k nám do Modřan.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO