Palmovka Open Park představuje všechny tři nové budovy komplexu

Metrostav Development a. s., developer nového administrativního komplexu Palmovka Open Park, představuje podrobnosti a dispozice všech tří nových budov aktuálně rostoucích v pražské Libni. Palmovka Open Park navazuje na již realizované a stoprocentně obsazené projekty Palmovka Park 1 a Palmovka Park 2. Další fáze nabídne 25 500 m2 pronajímatelných ploch v budovách Palmovka Open Park 3, Palmovka Open Park 4 a také v unikátní budově Palmovka Open Park O, revitalizované tovární hale strojírny Horák a Hlava, která je technickou kulturní památkou.   

Díky velkému množství průchodů a zajímavé členitosti prostoru netvoří Palmovka Open Park jednolitý blok, ale celý areál působí přístupně a otevřeně. V tomto duchu jsou koncipovány i vnitřní prostory, které dávají příležitost vlastní realizaci a kreativitě. Flexibilně a efektivně navržené půdorysy jednotlivých pater umožňují každému nájemci přizpůsobit si řešení s využitím aktuálních trendů v zařizování kanceláří.

Palmovka Open Park 3 nabídne sedm podlaží o celkové kancelářské ploše 9 672 m2, s proskleným lobby a recepcí. Budova je situována mezi ulicemi Voctářova, Koželužská a Libeňským mostem a bude napojena na industriální objekt POP O. Kompletní hrubá stavba POP 3 bude dokončena na podzim 2017, celý projekt pak v první polovině roku 2018.

Palmovka Open Park 4 poskytne 11 922 m2 kancelářských ploch na sedmi podlažích a 998 m2 ploch pro komerční využití v parteru objektu. Součástí budovy je prosvětlené atrium a střešní terasa se zahradou. Přízemí objektu je součástí otevřeného parteru, který navazuje na nově vytvořený park přiléhající k Libeňskému mostu.

Tyto novostavby doplňuje Palmovka Open Park O, jejíž jádro tvoří revitalizovaná tovární hala strojírny Horák a Hlava. Dochovaná tradiční Štěpánova střecha je připomínkou klasické průmyslové architektury 20. let minulého století. Střešní konstrukce podpírají kovové sloupy a zděné pilíře, které podtrhují výjimečnost celého prostoru. Tato obdélníková a prosvětlená hala s užitným prostorem 1 897 m2 tak nabízí prostory například technologickým a start-up firmám, které vyhledávají originální a inspirující pracovní prostředí.

A jak hodnotí projekt jeden z jeho architektů, Jakub Fišer z ateliéru Aulík Fišer Architekti? „Navrhovali jsme nové domy na místo zdánlivě zapomenuté. Respektujeme jeho kvalitu a paměť, vracíme jej však k životu, městu. Myslím, že tím, že se podařilo do navrhované struktury začlenit původní průmyslovou halu a tovární komín, vzniká autentické prostředí, kde se staré potkává s novým. Ostatně – v tomto smyslu je dnes atraktivní celá Libeň. Její čas přichází, nabízí totiž stejný potenciál jako blízký Karlín, Holešovice či Smíchov. Na Palmovce dnes vzniká nová moderní část města, přitom snadno dostupná, v širším centru Prahy. Areál Palmovka Open Park bude, věřím, její nedílnou součástí, “ říká Jakub Fišer.

Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologií s dopadem na úsporný provoz budovy. K dispozici budou mít prostorné zelené terasy s wifi připojením a výhledy na Pražský hrad nebo pobytové schody a pítka. Využívat mohou také stojany na kola a šatny k převléknutí či stojany na dobití elektromobilů. Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích míst. Díky těmto aspektům projekt aspiruje na certifikaci BREEAM EXCELLENT, která klade důraz na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí. Generálním dodavatelem projektu je Metrostav a.s. 

Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky které se stává klíčovou lokalitou a novým centrem výstavby v Praze. Jedná se o výborně dostupnou lokalitu v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra města. Nedaleko se nachází dopravní uzel MHD - stanice metra a několik tramvajových linek s přímým spojením do centra i dalších částí metropole.

Více najdete na http://www.palmovkaopenpark.cz