Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Novinářský kalamář ve 39. ročníku

16. 06 2010 | Do sportovního areálu ZŠ Zárubova se na Mistrovství České republiky v házené mladších žáků základních škol letos dostavilo dvanáct týmů. Dvoudenní turnaj dětí z 5. až 7. tříd s názvem Novinářský kalamář se uskutečnil 27. a 28. května.

V zastoupení starosty Petra Hány, který už tradičně drží nad národním finále záštitu, děti přivítali místostarostka Zlatuše Rybářová, předseda komise rady pro výchovu a vzdělávání Miroslav Tanzer a ředitelka turnaje i ZŠ Zárubova Dagmar Bolfová.

Jak ředitelka zdůraznila, pro organizační štáb je důležité, že se díky této náborové soutěži daří získat další zájemce o házenou v kategorii mladšího žactva. Nakonec i reprezentanti Kotrč, Štika, Novák, Sovadina, Vaněk, Baumruk nebo Bártek začínali v Novinářském kalamáři

Prvenství si odvezly děti z Moravy, ze Základní školy v Zubří, druzí byli mladší žáci ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku – Místku a třetí plzeňská ZŠ Bolevecká. Na snímku jsou aktéři finále po zápase.

Tým ZŠ Zárubova skončil desátý. I to je v celostátní konkurenci úspěch, protože finále předcházela oblastní kola. Pochvala patří i třídním kolektivům a jejich učitelům, a to nejen za pomoc s organizací dvoudenního turnaje, ale i za perfektní diváckou kulisu, kterou hráčům vytvořili.

Mistrovství České republiky mladších žáků základních škol v házené se jako Novinářský kalamář hraje od roku 1972. To proto, že s nápadem rozšířit mezinárodní házenou mezi chlapci a dívkami nižších věkových kategorií jako první přišli novináři po olympijských hrách v Mnichově, kde česká házenkářská reprezentace získala stříbrnou a zatím jedinou medaili. I když se už sdělovací prostředky od sponzorování soutěže distancovaly, název jí zůstal. Od roku 2002 nese podtitul Memoriál Václava Síče na památku učitele tělocviku ZŠ Zárubova, obrovského nadšence a dlouholetého ředitele turnaje, který u Českého svazu házené prosadil školu jako pořadatele. Prahu 12 může jen těšit, že soutěž se dodnes drží na vrcholu celorepublikových školních sportovních aktivit. ZŠ Zárubova, která týmům ze vzdálenějších měst zajišťuje i ubytování a veškeré zázemí, věří, že děti si z Modřan i letos odvezly nejlepší vzpomínky.

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO