Nové kanceláře a obchody ve Spálené vyjdou na 3,3 mld. Kč

Výstavba kancelářského a obchodního centra Copa ve Spálené ulici v Praze bude stát celkem asi 3,3 miliardy korun. Oznámila to dnes skupina CPI miliardáře Radovana Vítka, která vlastní polovinu projektu. Druhou půlku kontroluje podnikatel Sebastian Pawlowski. Kvůli stavbě se dnes na dva roky uzavřela stanice metra B Národní třída.

Vlastní stavební náklady budou tvořit zhruba polovinu z celkové investice. "Stavební náklady komplexu včetně části vestibulu stanice metra B Národní třída dosahují 1,5 miliardy korun," uvedl projektový manažer CPI Group Petr Beránek. Generálním dodavatelem stavby je Metrostav. Dopravní podnik za rekonstrukci stanice metra zaplatí přes půl miliardy korun.

Podle dopravního podniku se stavba dotkne 21.000 cestujících, kteří stanici denně využívají. Lidé budou vystupovat buď ve stanici metra Můstek, nebo Karlovo náměstí. Provoz tramvají zůstane beze změny.
 
Výstavbu Copa centra o několik let zdrželo rozhodování ministerstva kultury o památkové ochraně gotických sklepů, které se u Národní třídy našly. "Ministryně kultury část gotických sklepů prohlásila za památku a my toto budeme respektovat. Projekt počítal i s touto variantou, takže ve výstavbě nám to nijak nebrání. Sklepy tedy budou zakonzervovány, ochráněny a zpřístupněny veřejnosti," řekla ČTK mluvčí CPI Michaela Winklerová.
 
Multifunkční objekt by měl mít čtyři podzemní a sedm nebo osm nadzemních podlaží. V šesti propojených budovách bude zahrnovat 16.400 metrů čtverečních kanceláří, 8200 čtverečních metrů obchodů a 2600 metrů čtverečních obytných ploch. Součástí bude i parkoviště pro 250 aut. Objekt bude propojený s obchodním domem Tesco.
 
zdroj: ČTK