Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nové byty mají vzniknout v bývalé továrně ETA

5. 03 2012 | Prvorepubliková kancelářská budova bývalé elektrotechnické továrny ETA na pomezí pražských Vršovic a Nuslí se má proměnit na nové byty. Přestavbu plánuje developerská společnost Geosan Development ze stavební skupiny Geosan. Spolu s výstavbou zcela nové bytové budovy sousedící s někdejší továrnou má vzniknout 154 nových bytů. Výši investice Geosan nesdělil.

"Očekávané zahájení výstavby je v létě tohoto roku," řekla ČTK vedoucí prodeje a marketingu Geosanu Development Lada Kuncová. Kolaudaci první etapy odhaduje stavitel na jaro 2014. V první fázi vznikne novostavba se 114 byty, druhá část výstavby se bude týkat přestavby bývalé tovární budovy, v níž vznikne dalších 40 bytů.

Geosan není jediný, kdo chce nebo chtěl v oblasti Vršovic a Nuslí stavět. Společnost Crestyl připravuje ve Vršovicích mezi sídlem ministerstva životního prostředí a podnikem KOH-I-NOOR stavbu 266 nových bytů. Developer Central Group v roce 2008 plánoval, že bývalou mlékárnu v Nuslích přestaví na byty, o rok později ale od záměru ustoupil.

Geosan Group patří mezi přední tuzemské stavební firmy. V roce 2010 společnost zvýšila čistý zisk o dvě procenta na 90,5 milionu korun. Tržby se ale propadly o 39 procent na 3,1 miliardy korun. Výsledky za rok 2011 společnost dosud nezveřejnila.

Loni se v Praze podle statistik developerské firmy Trigema prodalo 3791 nových bytů, což byl meziročně o deset procent lepší výsledek. Trigema ale v nedávné zprávě uvedla, že v hlavním městě nadále trvá výrazný převis nabídky nad poptávkou.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO