Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nezapomeňte si včas pořídit opencard

11. 08 2011 | Děti do 15 let mohou využívat pražskou integrovanou dopravu zdarma. Do 10 let stačí průkazka ze školy, starší potřebují opencard s aplikací Jízdné zdarma. S pořízením karty by děti neměly otálet, na konci prázdnin mohou být nemalé fronty.

„Vyřízení opencard trvá zhruba 14 dní. Kdo z dětí chce využít bezplatnou přepravu od začátku školního roku, měl by o kartu požádat do poloviny srpna. Za dítě vyřizují žádost rodiče. Nejjednodušší způsob je vyplnění on-line žádosti na webu opencard, " upozornil mluvčí projektu opencard Martin Opatrný.

Samotná opencard ale nestačí. K prokázání nároku na bezplatnou přepravu potřebují děti od 10 do 15 let na kartě nahranou aplikaci Jízdné zdarma. Tu nahrává 37 předprodejních míst v Praze. Tradičně nejvytíženější jsou přepážky v centru, okrajové části Prahy bývají bez čekání.

Na předprodejních místech stačí pouze předložit opencard a zaplatit manipulační poplatek 120 Kč (ne za vydání karty, ale za nahrání aplikace). Tento krok nemusí vyřizovat pouze držitel opencard, nahrát ji mohou nechat i rodiče. Platnost aplikace je maximálně 6 let (dle věku držitele). Nahrání je však možné teprve až po dosažení věku 10 let.  

Děti mladší 10 let si opencard pořizovat nemusejí. Při přepravní kontrole se mohou prokázat jinou průkazkou ověřenou vydavatelem, kde je uvedeno jméno držitele, datum narození a fotografie (např. školní průkaz apod.) Další možností je opencard s nahranou tarifní kategorií.

Veškeré informace ohledně opencard: infolinka 12444.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO