Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nezaměstnaní zkrášlují Prahu 12

27. 06 2011 | V týdnu od 20. do 24. června uklízeli nezaměstnaní občané Prahy 12 staré skládky, pomáhali na sběrném dvoře a odstraňovali plevel v ulicích a na chodnících.

„Teplé počasí a deště způsobily, že městská část začala zarůstat plevelem téměř jako v pohádce O Šípkové Růžence. Využili jsme proto spolupráce s nezaměstnanými spoluobčany, kteří vyčistili chodníky v centru Modřan, kolem Sofijského a Obchodního náměstí a na sídlišti Beránek,“ říká zástupkyně starosty Eva Tylová.

Práce spojené s údržbou městské zeleně a úklidem tak pomáhají nejen Praze12, ale i lidem, kteří se ocitli v nelehké sociální situaci. „Je to sice náročné na organizaci, ale výhodné jak pro občany, tak pro městskou část. Nezaměstnaní se mohou zapojit do práce pro společnost, mají pocit užitečnosti a zároveň si přivydělají peníze, městská část zase může řešit každodenní bolesti s nepořádkem,“ dodává Eva Tylová.

Od roku 2009 funguje takzvaný institut veřejné služby, který dlouhodobě nezaměstnaným - tedy déle než půl roku - zajišťuje 3126 korun jako příspěvek na živobytí. Aby se jim tato částka nesnížila na 2020 korun, musí odpracovat minimálně 20 hodin veřejně prospěšných prací měsíčně. V případě třiceti odpracovaných hodin mají nárok na 3679 korun.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO