Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nejmodernější informační centrum v metropoli

19. 12 2011 | Pražská informační služba otevřela nejmodernější informační centrum v metropoli. Turistům pomůže k zorientování se ve městě nejen revoluční dotyková mapa, ale i infokiosky.

Jako první informační centrum v Praze využívá PIS revoluční technologii dotykové fólie. Ta je na výlohu v Rytířské ulici promítána výkonným projektorem, a díky tomu se výloha chová jako velká dotyková obrazovka. Pomocí virtuální klávesnice můžete najít místo, které hledáte. Poloha na mapě se dá libovolně zvětšovat a oddalovat, vše za pomoci dotyků. 

Dalším zpříjemněním turistických služeb je informační kiosek, který poskytuje velké množství denně doplňovaných a aktualizovaných informací o Praze, například kalendář akcí a událostí, pražské památky, adresáře firem, institucí i služeb a praktické a užitečné informace pro turisty. Nejen milovníci kultury jistě ocení také informační LED obrazovky, které návštěvníkům poskytnou vybrané tipy a přehled aktuálně se konajících akcí. Další kiosky plánuje PIS nainstalovat na turisty atraktivních lokalitách.

Otevřením zmodernizovaného informačního centra v Rytířské ulici Pražská informační služba oslavila dvě výročí otevření prvních informačních center PIS v Praze. Čtyřicet pět let od otevření historicky prvního informačního centra v ulici Na Příkopě a dvacet let od prvního novodobého informačního centra na Staroměstském náměstí 22. 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO